BURSASPOR’UN KADRO DEĞERİNDE İKİ KAT ARTIŞ

AW304742

Bursaspor, bu sene her ne kadar Süper Lig’e yükselemese de, takımın oyuncuları sezon boyunca sergiledikleri performansla değerlerini iki kat arttırdı. 2020/2021 sezonuna 4,2 milyon Euro kadro değeri ile başlayan Bursaspor’da, bu rakam sezon bittikten sonra 8 milyon 230 bin Euro’ya yükseldi. Yeşil siyahlı futbolcular ayrıca kariyerlerinin en fazla skor ürettikleri dönemini yaşadı. Batuhan Kör 11 gol ve 1 asist, Burak Kapacak 8 asist, Eren Güler 4 gol ve Burak Altıparmak 2 gol ve 9 asist kaydederek Bursaspor’un skoruna katkı sağladı.

TFF 1. Lig takımlarından Bursaspor, bu sene her ne kadar Süper Lig’e yükselemese de, Bursasporlu oyuncular değerlerine değer kattı. 2020/2021 sezonunun her iki transfer döneminde de gerekli transferleri yapamayan ve çoğunlukla altyapı ağırlıklı bir kadro ile mücadele etmek zorunda kalan yeşil beyazlı ekibin kadro değeri, 4,2 milyon Euro’dan 8 milyon 230 bin Euro’ya çıktı. Aslında 2020/2021 sezonunun ilk yarısı sona erdiğinde Bursaspor’un kadro değeri 9,1 milyon Euro’ya yükselmişti.

Ancak yeşil beyazlılar, Ali Akman ve Recep Aydın ile yollarını ayırdıktan sonra kadronun değeri 8 milyon 230 bin Euro’ya geriledi. Öte yandan Bursa ekibiyle 30 Haziran 2021’de sözleşmeleri sona erecek olan Aykut Akgün, Cüneyt Köz, İsmail Can Çavuşluk, Onur Atasayar, Özer Hurmacı ve Ataberk Dadakdeniz’in kadro değerlerinin ise toplamda 1,4 milyon Euro olduğu öğrenildi. Bu isimler, eğer önümüzdeki sezon da Bursaspor’da forma giymeye devam ederse, yeşil beyazlı takımın kadro değeri 8 milyon 230 bin Euro’dan 6 milyon 830 bin Euro’ya düşecek.

KARİYERLERİNİN EN SKORER DÖNEMİ

2020/2021 sezonunda çoğunlukla altyapı ağırlıklı bir kadro ile mücadele eden Bursaspor’da pek çok isim, kariyerlerinin en skorer dönemini geçirdi. Bu isimlerden ilki, 20 yaşındaki santrafor Batuhan Kör. Batuhan, bu sezon 11 gol ve 1 asist ile başarılı bir performans sergiledi ve istikrarlı bir grafik ortaya koydu.

Son 3 sezondur Bursaspor A takımda süre alan Burak Kapacak ise bir önceki sezon gol atamadı ancak 8 asist kaydetmeyi başardı. 21 yaşındaki oyuncu, bu sezon 7 gol ve 7 asiste imza atarak kariyerinin en skorer dönemini deneyimledi.

EREN VE BURAK DA OLDUKÇA BAŞARILI BİR SEZON GEÇİRDİ

Bursaspor’daki en genç oyunculardan Eren Güler, 2020/2021 sezonunda 4 gol kaydederek A takım kariyerine güçlü bir başlangıç yaptı ve başarılı bir performans sergiledi. Öte yandan takımın tecrübeli oyuncuları da bu sezon kariyerlerinin en başarılı dönemlerinden birini yaşadı. 30 yaşındaki Burak Altıparmak, o oyunculardan biri olarak öne çıkıyor. Burak, 2 gol ve 9 asistle sezon boyunca sahanın hücum hattında oldukça başarılı bir oyun ortaya çıkardı.