Bursaspor’un Krizi Sürüyor

Bu sezon çok yüksek hedeflerle başladığı TFF 1.Lig’de bu hedeflerinden çok uzak kalan Bursaspor adına kümede kalma mücadelesi devam ettikçe gerginlik de artıyor. Yeşil Beyazlı takım ligin hafta içine denk gelen 33’üncü haftasında kendi sahasında konuk ettiği Gençlerbirliği ile oynadığı maçta birçok fırsattan yararlanamadı ve sahadan 0-0 ile ayrılmaya razı oldu. Mustafa Er’in cezası nedeniyle sahadaki yerinde olamadığı maçta takımın gergin görüntüsü sezonun geri kalanını da özetler nitelikteydi.

Gergin Bekleyiş

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok yüksek hedefleri olmasına rağmen bir türlü istediklerini sahaya yansıtamayan Bursaspor’da ligin boyu kısaldıkça gerginlik düzeyi artıyor.

Bu sezon pek çok maçta taraftarlarını çok üzen sonuçlar alan Bursa temsilcisi, hafta içi mesaisine denk gelen 33’üncü hafta müsabakasında Gençlerbirliği’ni konuk etti. Ankara temsilcisi karşısında oynadığı maçta bir türlü fırsatları değerlendiremeyen Yeşil Beyazlı takım, rakibi 10 kişi kalmış olmasına rağmen bu durumu avantaja çeviremedi.

Mustafa Er’in kırmızı kart cezası nedeniyle yedek kulübesindeki yerinde olamadığı maçta takımın bir lidere ihtiyacı olduğu da göze çarptı. Bununla birlikte sahadan 0-0 beraberlikle ayrılmış olmanın Bursaspor adına işleri daha da zora soktuğunu dile getirmek yanlış olmaz.

Zira ligin bitimine oldukça kısa bir süre kaldı ve Bursa temsilcisinin bu süreç içerisinde toplayabileceği en iyi puanları toplaması lazım. Ancak takımın ne moral düzeyi ne de oyun düzeyi açısından bu işi başarabilecek bir gücü varmış gibi görünmüyor.

İstikrarsız Performanslar

Bununla birlikte Bursaspor ile alakalı asıl problemlerden bir tanesi takımın herhangi bir oyuncusunun bir önceki maç ile bir sonraki maç arasında çok fazla dalgalanan performansı olarak gözüküyor.

Bursa temsilcisinde bir maç harikalar yaratan bir oyuncu bir sonraki maçta yokları oynadığı için bu durum hem teknik ekibi hem de diğer oyuncuları oldukça fazla zorluyor. Sezon başından beri bir türlü bütün haline gelemeyen ve bir türlü dağınık havadan kurtulamayan camianın da oyuncuların üstünde bu bağlamda ciddi bir olumsuz etki yarattığını ifade etmekte fayda var.

Öte yandan takımın bu kadar fazla teknik direktör değişikliğine gitmiş olmasının da bu performans dalgalanmasında etkisi olduğunu dile getirmek yanlış olmaz. Takım bir türlü hangi hocayla çalışacağını belirleyemedi ve bu durum da ister istemez takım üzerinde olumsuz etki yarattı.

Tün bu gelişmelerden sonra Bursaspor ile alakalı olarak işlerin hiç iyi gitmediğini ifade etmekte fayda var. Şu an ligin durumu nedeniyle bir galibiyet alan takım dahi 10’uncu sıraya yaklaşabiliyor ancak hiç beklenmedik puan kayıplarının yaşanıyor olması ligle alakalı olarak hesap yapmanın önüne geçiyor.

Bursa temsilcisi adına vakit olumsuz anlamda daralmaya devam ediyor ve oyuncular artık çok daha fazla performans sergileyemedikçe Yeşil Beyazlı taraftarlar üzülecek gibi görünüyor.