Bursaspor’un Seçimli Genel Kongresi

Spor Toto 1. Lig’in 2020 – 2021 sezonunu oynadığı 34 maçtan almış olduğu 14 galibiyet, 4 beraberlik ve 16 mağlubiyet ile tamamlayan Bursaspor, toplamda 46 puanı hanesine yazdırarak 1. Lig’i 10. Sırada bitirmişti. Sezonun tamamlanmasının ardından ise yeşil beyazlı kulüpte, seçimli genel kurul heyecanı yaşanıyordu. Bilindiği üzere Bursaspor’da başkanlık için yarışan 3 isim vardı. Bunlar Hayrettin Gülgüler, Serdar Acarhoroz ve mevcut başkan Erkan Kamat idi. Geçtiğimiz gün Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda yapılan olağan seçimli genel kurulda, önce genel kurul divan başkanı ve üyeleri yapılan seçim ile belirlendi.

Daha sonra gündem maddeleri okundu ve yönetim kurulu ibra edildi. Tüm bunların ardından ise denetleme kurulunun ve kulüp başkanlığının seçimlerine geçildi. Gerekleştirilen seçim sonucunda ise Bursaspor’un yeni başkanı rakiplerinden daha fazla oy almayı başaran Hayrettin Gülgüler oldu.

Bursaspor’un Seçimli Genel Kongresi’nin Detayları

Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda düzenlenen olağan seçimli genel kurulda oy kullanan delege sayısı 1502 olarak belirlendi. Daha sonra yapılan oylamanın sonucunda ise 1173 tane geçrli 6 tane ise geçersiz oy ortaya çıktı. Seçimde kullanılan ve geçerli olan 1173 adet oyun 652’sini almayı başaran Hayrettin Gülgüler, Bursaspor’un yeni başkanı oldu.

Seçimdeki diğer başkanlık adaylarından Erkan Kamat 383 oy alırken, Serdar Acarhoroz ise 132 oy alan isimler oldular. Seçimin ardından başkanlığı kazanan Hayrettin Gülgüler için oy kullananlar ve destekleyenler seçimin gerçekleştirildiği Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda sloganlar eşliğinde kutlama yaptılar.

Yeni Başkan Hayrettin Gülgüler’in Açıklamaları

Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda gerçekleştirilen seçimli genel kurulunda Bursaspor’un yeni başkanı seçilen Hayrettin Gülgüler, seçimin ardından orada bulunan gazetecilerin sorularını yanıtladı ve açıklama yaptı. Tamamlanan ve ortaya çıkan seçim sonuçlarının hem kendileri hem de Bursaspor’un için hayırlı olması yönünde temenni de bulunan yeni başkan Hayretin Gülgüler, başkanlık görevindeki ilk hedeflerinin ise transfer olduğunu söyledi.

Gelecek sezon için iyi ve füçlü bir kadro kurmak istediklerini dile getiren yeni başkan Hayrettin Gülgüler, uzun vadeli hedeflerinin ise yeşil beyazlı takımı yeniden Süper Lig’e çıkartmak olduğunu sözlerine ekledi.