Bursaspor’un Son 16’daki Rakibi Belli Oldu

Sezonun bu döneminde hem ING Türkiye Basketbol Süper Lig’inde hem de ULEB Avrupa Kupası’nda başarılı sonuçlar alarak taraftarını memnun eden Bursaspor, Avrupa Kupası Grup aşamasındaki maçlarında gösterdiği başarılı performansla Son 16 Turu’na katılmaya hak kazanmıştı. Grup aşamasını 7’inci olarak tamamlayarak bir üst tura adını yazdıran Yeşil Beyazlı ekip, olabilecek en zor rakiplerden birini çekti.

Heyecan Büyüyor

Bursa’nın TOFAŞ ile birlikte en önde gelen basketbol temsilcilerinden biri olan Frutti Extra Bursaspor, bu sezon gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Yeşil Beyazlı takım, TOFAŞ gibi bir ekolle aynı şehri paylaşıyor olmasına rağmen bir şekilde kendine yer bulmayı bildi ve taraftarlarını memnun etti. Hem ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde hem de ULEB Avrupa Kupası‘nda yoluna başarıyla devam eden Bursa temsilcisi, ULEB Avrupa Kupası’nda grubunu 7’inci olarak tamamlayarak bir üst tura katılmaya hak kazanmıştı.

Son 16 Turu’nda karşı karşıya geleceği rakibini öğrenmek adına heyecanla bekleyen Frutti Extra Bursaspor adına pek iyi bir eşleşme olmadığı kesin. Zira takım turnuvanın en büyük favorilerinden biri ve hatta ilki olan Partizan ile eşleşti.

Gerçekten olabilecek en zor takımla karşı karşıya gelecek olan Bursa temsilcisi adına bu turu aşabilmek gerçekten çok şaşalı olacaktır. Takımın bu maçtan galip ayrılabilmesi gerçekten finale kadar gidecek yolda hem özgüven hem de başka zihinsel durumlarla alakalı gelişim sağlanmasına yardımcı olabilir.

Derbi İhtimali

Öte yandan bu sezon basketbol kulüplerimiz birçok farklı turnuvada karşı karşıya geldiler ve ULEB Avrupa Kupası’nda da böyle bir ihtimal doğdu.

Son 16 Turunda oynanacak maçların belirlenmesiyle birlikte tüm takımlar rakiplerini öğrenirlerken, bir diğer temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor’un da turnuvanın favorisi olan Partizan ile eşleştiği öğrenildi.

Turnuvanın en güçlü takımına karşı mücadele edecek olan Bursaspor ile Olimpija Ljubljana karşısında oynayacağı maçlarda tur bileti arayacak olan Türk Telekom Basketbol eğer rakipleri karşısında başarılı olabilirlerse bir sonraki turda karşı karşıya gelecekler.

Bu açıdan Türk basketbolu adına bir gurur nişanesinin daha yaşanma ihtimali sporseverleri de memnun ederken her iki takımımızın da işinin oldukça zor olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Ancak ne Partizan ne Olimpija Ljubljana yenilmez takımlar değiller.

Hatırlanacağı üzere grup aşamasında Türk Telekom ile Partizan aynı grupta yer almışlar ve Ankara temsilcisi kendi taraftarı önünde oynadığı maçta Partizan’ı şahane bir performans sergileyerek devirmeyi başarmıştı.

Partizan’ın başında bir dönem Fenerbahçe Beko’yu da çalıştıran efsanevi koç Zeljko Obradovic yer alıyor ve takımın oldukça kaliteli oyuncuları bulunuyor. Nitekim bahsi geçen maç Obradovic’in de Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra Türkiye’ye adım bastığı ilk müsabaka olmuştu.

Bursaspor adına işler şimdilik yolunda gidiyor ancak takımın Partizan karşısında oynanacak müsabakalarda gerçekten favori olan tarafın rakibi olduğunu kabul etmesi gerekiyor.