Bursaspor’un UEFA’daki Dosya Sayısı Arttı

Yeşil beyazlı ekip hakkında UEFA’daki dosya sayısı ve şikâyet sayısı arttı. Daha önce Bursaspor hakkında UEFA’da yer alan dosya sayısı 7 olarak bilinmekteydi fakat son günlerde gerçekleşen gelişmelerin ışığında yeşil beyazlı ekibin UEFA’nın elindeki dosya sayısının 2 başvurunun daha eklenmesi ile birlikte 9’a yükseldiği öğrenildi. Bursaspor’un yoluna engel koyan ve geleceği ile ilgili konularda elini zayıflatan UEFA dosyaları ile ilgili olarak bir an önce adımlar atılıp sorunların giderilip yeşil beyazlı ekibin önüne daha rahat bakması gerekiyor.

Bursaspor Kulübünün Sportif direktörü İsmail Ertekin’in yaptığı açıklamaya göre altyapıda oynayan oyuncular için gerekli olan filiz lisansın çıkarılmasına engel olan dosya sayısının 7’den 9’a çıktığını açıkladı. Dosya sayısının artma durumunun gerçek olduğunu fakat yeşil beyazlı ekipte yönetim kurulunun bu sorunların üstesinden gelmek adına önemli bir uğraş verdiğini söyleyen Sportif direktör İsmail Ertekin altyapı oyuncularına filiz lisans çıkarılması konusunda meydana gelen bu engelleri kaldırmak için yönetim düzeyinde çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Bursaspor kulübü yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin bu engelleri kaldırmak için çalışmalarını sürdürüyor dedi. Yeşil beyazlı kulüpte yetkililerin bu konu ile ilgili çok uğraştığını ifade eden İsmail Ertekin altyapı oyuncularına filiz lisans çıkarılmasına engel olan dosya sayısının 9’a çıktığını ve daha da artma ihtimalinin olduğunu fakat yönetimin çok sıkı çalışıp konuyu çözüme kavuşturacaklarını temenni ettiği sözlerine ekledi.

Sportif Direktör İsmail Ertekin Bursaspor A Takımını Değerlendirdi

Bursaspor’un futbol A takımı hakkında değerlendirmelerde bulunan Sportif Direktör İsmail Ertekin yeşil beyazlı ekibin Afyonkarahisar’da gerçekleştirdiği 2. Etap kamp çalışmalarında takımdaki futbolcuları ve altyapıdan a takıma dahil ettiği genç oyuncuların tamamını gözlemleme ve değerlendirme fırsatı yakaladıklarını sözlerine ekledi. Tecrübeli futbol adamı takım olgusunu ortaya çıkarmak istediklerini söylerken Teknik açıdan hocalarımız çok çaba gösterdi. Hocalarımız takım olgusu oluşturmak için çalışıyor dedi. Yeşil beyazlı takımda bulunan oyuncuları görmüş olduklarını hazırlık maçlarında da durumun yanlış değerlendirilmemesi gerektiğini adı üzerinde hazırlık maçı olduğunu ifade etti. Takımı doğru konumlandırmak gerektiğini söyleyen İsmail Ertekin doğru ve en uyumlu 11’i bulmaları halinde iyi işler yapabileceklerini düşündüğünü sözlerine ekledi.

İsmail Ertekin Bursaspor Altyapısı Hakkında da Açıklamalar Yaptı

Hem sezon başında hem de sezon içinde A takımdan altyapıya oyuncu geçişlerinin olacağını ve gidiş gelişlerin olacağını söyleyen tecrübeli futbol adamı genç oyuncuların küsmemesi gerektiğini sözlerine ekledi. Bursaspor Sportif direktörü İsmail Ertekin daha önce de söyledikleri gibi kamp döneminde olduğu gibi yine altyapıdan gidişler gelişler olacağını ifade ederken bu durumun süreceğini hem A takımdaki hem de Vakıfköy ’deki altyapıda genç oyuncularımızı gözlemleyeceğiz diyerek altyapı hakkında tutumlarını yineledi. Hocaların raporları doğrultusunda altyapıdan yararlanmayı sürdüreceklerini genç oyuncuların küsmemesi gerektiğini ve psikolojik olarak oyuncularına yardım edeceklerini ifade etti.