Cristobal Jorquera Takımı Terk Etti

Son günlerde üst üste yaşanan krizlerle boğuşmak zorunda kalan Bursaspor’da yeni krizin adı Cristobal Jorquera oldu. Oyuncu parasını alamadığı için kampı terk etti.

Türkiye futbol tarihinin beşinci şampiyonu unvanını taşıyan Bursaspor, tarihinin belki de en karanlık günlerini geçiriyor.

Yeşil beyazlı camiada sürekli olarak yeni bir kriz gündeme geliyor. Geçtiğimiz hafta Batuhan Kör, Taha Altıkardeş ve Kerem Şen’i 29 milyon Türk lirasına Trabzonspor‘a satan Bursa’da, bu satış büyük tepki görmüştü.

Camianın ve kamuoyunun belirli çevreleri 3 oyuncunun çok daha yüksek bir ederi olduğunu savunmuş ve kulübün kötü yönetildiğine dair eleştirilerini sıralamışlardı.

Eleştirilerin odağındaki isim Bursaspor İkinci Başkanı Emin Adanur olmuştu. İkinci Başkan Emin Adanur, kendisini istifaya davet edenlere görevinin başında duracağını ima eden cevaplar vermiş ancak bu açıklamaların üzerinden saatler geçtikten sonra istifa etmişti.

Bu istifa tartışmaları bitireceği yerde daha da alevlendirmişti. Zira Bursa camiası bu sefer de istifa edecek olan bir yöneticinin bu transferlere onay vermesini eleştirmişlerdi.

Öte yandan Emin Adanur ise takıma sahip çıkmayan ve sadece eleştiri yapanlara ateş püskürmüştü.

Jorguera Parasını Alamadığı İçin Ayrıldı

Yeşil Beyazlılar bu şekilde birbirleriyle uğraşırken bir şok haber de takımın tecrübeli futbolcularından Cristobal Jorquera’dan geldi.

Bir süredir kulüpten parasını alamadığını söyleyen ve bu yönde ödemeler için yönetimle görüşüp, süre alan Cristobal Jorquera, bu süre zarfında da kendisine ödeme yapılmadığı için FIFA’ya başvurdu.

Zaten hali hazırda FIFA dosyalarıyla uğraşan ve transfer tahtası önceki dönemdeki oyunculara para ödememesi nedeniyle kapalı olan Bursaspor, dosyalarına böylece bir yenisini ekledi.

İddialara göre Şilili futbolcunun Bursaspor’dan önceki süreçleri de kapsayan 600 bin euroya yakın alacağı bulunuyordu. Bu alacaklar hali hazırda Yeşil Beyazlılar’ın transfer tahtasının kapalı olmasına neden olan dosyalardan da biriydi.

Ödemeleri yapmak için borcunu taksitlendiren Bursaspor, ne yazık ki bu taksitleri de ödemedi. Hal böyle olunca Cristobal Jorquera da önceki futbolcular gibi kulübü FIFA’ya şikayet etti.

Bursaspor Sorunlarını Bitiremiyor

cristobal Jorquera

Spor Toto 1. Lig’de geride kalan 20 haftada 20 puan toplayarak küme düşme hattında yer alan Bursaspor, yeni teknik direktörü Tamer Tuna önderliğinde buradan çıkmaya uğraşıyordu.

Yeni teknik direktörü Tamer Tuna’nın elindeki kadronun kümede kalmaya yetmeyeceğini düşünenlerin sayısı git gide artarken, bunun üzerine 3 tane potansiyeli yüksek isim de takımdan ayrıldı. Bu isimlerin 2’sinin Trabzonspor ile yapılan anlaşma gereği takıma sezon sonuna kadar kiralık dönmesi planlanıyordu.

Ancak transfer tahtasının kapalı olması sebebiyle bu hamle de gerçekleşmedi ve oyuncular Trabzon’da kaldılar.

Tam bu sebeplerle geride kalan yönetim, transfer tahtası için kaynak arayışlarını hızlandırmışken Cristobal Jorquera’nın da takımdan ayrılması sürece tuz biber ekti.

Birçok krizle uğraşan Yeşil Beyazlılar’ın bunları nasıl atlatacakları ve sezonu Spor Toto 1. Lig’de tamamlayıp tamamlayamayacakları büyük merak konusu.

Ancak elbette herkesin sürekli sorduğu soru farklı: Şampiyon takım nasıl oldu da bu hallere düştü?…