Eker I Run Kayıtları Başladı

8. Eker I Run Koşusu 2 ve 3 Ekim 2021 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek. Bilindiği üzere 2020 yılında düzenlenen Eker I Run Koşusu, yeni tip korona virüs salgını sebebiyle sanal koşu olarak gerçekleştirilmişti. Fakat bu yıl gerçekleştirilecek olan Eker I Run Koşusu ise hibrit bir sistemde hayata geçirilecek.

Yani yarışmacılar, bu etkinlikte hem fiziksel hem de sanal olarak koşu yarışlarını yapacaklar. Öte yandan merakla beklenen 8. Eker I Run Koşusu’nın kayıtları başladı. Koşuya ilgi duyan ve bu önemli etkinliğe katılmak isteyen yarışmacılar internet üzerinden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Yarışın Formatı Hibrit Oldu

8. Eker I Run Koşusu’nun başlamasına az bir süre kaldı. Hem fiziksel hem de sanal olarak hibrit bir sistemden gerçekleştirilecek olan bu yarışta 42K Maratonu, 15K Maratonu, 5K Maratonu, 2K Maratonu, Minik Adımlar Koşusu ve Paaten Yarışı gibi kategoriler düzenlenecek. Yarışmaya katılmak için kayıt yaptıranlar hangi parkuru isterlerse o parkuru seçebilecekler.

Başka bir deyişle, herkes kendisine ve seviyesini uygun olan parkurda yarışabilecek. Geçen senelerde de olduğu gibi 8. Eker I Run Koşusu’na elit kesimden de katılım bekleniyor. 8. Eker I Run Koşusu’nda en çok dikkat çeken parkur ise 42K Maratonu olacak. Bu maratona katılan yarışmacılar yokuş aşağı bir parkurda yarışacaklar ve bu parkur Uludağ bölgesinde ve çevresinde hazırlanacak.

Yardımseverlik Koşusu Kaldığı Yerden Devam Ediyor

8. Eker I Run Koşusun’da tıpkı önceki senelerdeki gibi Yardımseverlik Koşusu da bu etkinliğin bir parçası olmaya devam edecek. Yarışmacıların katılımları ve genel olarak yapılacak olan bağışlar neticesinde Yardımseverlik Koşusu, Sivil Toplum Örgütleri’nin projelerine finansman kaynağı sağlamaya çalışacak.

2019 yılında da düzenlenen Eker I Run Koşusunda toplamda 1665 kişinin katılımları ile birlikte yaklaşık 442 bin tl gibi rekor derecede bir yardım toplandı. Sonradan ortaya çıkan bu Yardımseverlik Koşusu, 2021 yılında birkaç farklı değişiklik ile yeniden oynanaacak. Geçen sene olduğu gibi bu yeni sistemde yine izleyenlerden ve katılanlardan rekor seviyede bir yardım ve bağış kampanyası bekleniyor.