Emin Adanur İstifa Ettiğini Açıkladı

Spor Toto 1. Lig’de küme düşmeme mücadelesi veren Bursaspor, kendisini yine büyük bir yönetim krizinin tam ortasında buldu ve Emin Adanur istifa etti.

Spor Toto 1. Lig’de geride kalan 20 maçta topladığı 20 puanla lig tablosunun 17. basamağında bulunan Yeşil Beyazlılar, yeni teknik direktörleri Tamer Tuna önderliğinde üst sıralara çıkmayı ve ligde kalmayı hedefliyordu.

Bunun için teknik direktör Tamer Tuna önderliğinde çalışan ekip, çok zor koşullar altındaydı. Zira ne yazık ki Spor Toto Süper Lig’in 5. Şampiyonu unvanını taşıyarak müzesinde nice zaferler barındıran bu büyük camia, son yıllardaki kötü yönetimlerin kurbanı oldu ve bu hale geldi.

Takımın ödemeler dengesinde yaşanan sıkıntılar, personel maaşları, oyuncu ücretleri, menajer komisyonları derken Bursaspor’a gönül veren taraftarlar son yıllarda üst üste büyük krizler gördü.

İşte o krizlerin bir başkası ise dün itibariyle yaşandı ve Bursaspor Yönetim Kurulu’nın ikinci adamı olan Emin Adanur istifa etti.

Emin Adanur İstifaya Davet Ediliyordu

Bursaspor tarihi boyunca Türk futbolunda her daim başarılarıyla anılmaya alışık bir kulüptü. Lakin son dönemde bunların yerini sürekli mali kriz haberleri, takımın önlenemez düşüşü, camiada yaşanan krizler ve çok daha fazlası aldı.

Tüm bu sürecin son halkası ise dün itibariyle (26/01/2022) yaşandı. Uzun süredir özellikle Bursaspor taraftarları tarafından istifaya davet edilen Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Emin Adanur, kendine ait internet sitesinde yaptığı açıklamada görevi bıraktığını belirtti.

Kelimenin tam anlamıyla zehir zemberek açıklamalarda bulunan ve kendisinin Spor Toto 1. Lig’in daha ikinci haftasından itibaren istifaya davet edilmeye başlandığını belirten Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Emin Adanur, bunların belirli bir grubun kasıtlı tepkileri olduğuna inandığını söyledi.

Yaptığı uzun açıklamada tüm bu sürece ilişkin görüşlerini aktaran Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı, son paragrafta ise Bursaspor Kulübü’ne sahip çıkmayanların sadece kendi kişisel menfaatleri üzerinden takımı sahipsiz bıraktığını belirtti.

Bursaspor’un bir avuç insan dışında sahip çıkanı yok diyen Adanur, “tek bir maça dahi gelmeyen” diyerek tanımladığı bu grubu ne olursa olsun Bursaspor’a sahip çıkmaya davet etti.

Transferler Üzerinden Büyük Tepki Oluştu

emin adanur

Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Emin Adanur’un yaptığı bu açıklamalara karşın Bursaspor camiasında büyük bir tepki var.

Bu tepkiyi gösterenler istifaların; potansiyelleri yüksek olan Batuhan Kör, Taha Altıkardeş ve Kerem Şen’in Trabzonspor’a 30 milyon Türk lirası gibi bir bedelle gönderilmesinin ardından gelmesinden son derece rahatsızlar.

Zira yine bu kesim 3 oyuncunun ederinin çok daha fazla olduğunu ve onlara gelen daha yüksek tekliflerin evvelden reddedildiğini iddia ediyorlar.

Tüm bu kaos içinde teknik direktör Tamer Tuna tarafından ise en azından Bursaspor’a sahip çıkan birinin olduğunu gösteren açıklamalar geldiği iddia edildi.

Buna göre Tamer Tuna’nın ekibiyle birlikte takımın başında kalacağı ve Bursaspor’u ligde tutmak için ellerinden geleni yapacakları gelen haberler arasında.