Bursa Büyükşehir Belediyespor

Emircan Ayaklı Kanoda Hem Türkiye’nin Hem Bursa’nın Gururu Oldu

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde Kano sporcusu olan Emircan Ayaklı, milli forma ile ilk defa madalya kazanma başarısı sergiledi. Yeşil beyazlı sporcu şehrin temsilcisi ve ülkenin temsilcisi olarak büyük bir gurura imza attı.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün bünyesinde yer alan Kano branşı sporcusu Emircan Ayaklı, büyük bir başarıya imza attı. Yeşil beyazlı sporcu sergilediği başarı ile ülkenin de gurur kaynağı olmayı başardı. Milli forma ile altın madalya kazanan sporcu, şehrin de gururu oldu.

Yarışlar Acısu Nehrinde Gerçekleşti

Ev sahipliğini Türkiye’nin yapmış olduğu yarışlar, Antalya’da gerçekleşti. Uluslararası Glora Canoeing Cup adıyla anılan Uzun Mesafe Kano yarışları, Acısu nehri üzerinde yapıldı. Yarışmaya toplamda 12 ülkeden 150 sporcu katılım gösterdi. Müsabakalarda, 4 kupa, 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya Türkiye sporcularının oldu. Bursa Büyükşehir sporcusu Emircan Ayaklı ise K1 Yıldız Erkekler kategorisinde tek altın madalyanın sahibi oldu.

Yarışma sonucu ile tüm Türkiye’nin gururu olan Emircan Ayaklı, ödülünü ise yönetim kurulu üyesi Yusuf Konat’ın elinden aldı. Ay yıldızlı formayla mücadele eden Bedirhan Çıktay C1 Yıldız Erkekler kategorisinde altıncı oldu. K1 Yıldız Kızlar’da mücadele eden Simge Kaya ise yaşamış olduğu parkur kazası sebebiyle müsabakayı tamamlayamadı.

One comment

Comments are closed.