Ertuğrul Sağlam

Ertuğrul Sağlam’dan Bursaspor İtirafları

Şimdilerde TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor ekibinin 2009-2010 sezonundaki Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, önemli açıklamalarda bulundu. Yeşil beyazlı kulüpte 10 sene öncesinde elde edilen başarının da mucize eseri olmadığına dikkat çekti.

Şimdilerde TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Yılport Samsunspor Kulübü Futbol A Takımı’nda Teknik Direktör olan Ertuğrul Sağlam, Bursaspor zamanına ilişkin açıklama yaptı. 2009-2010 sezonunda yeşil beyazlı ekibe şampiyonluk sevinci yaşatan teknik adam, 10 yıl önceki başarının mucize eseri olmadığını söyledi.

Büyük bir emek ve inanç sonucunda 75 puan alındığı ve tertemiz bir şampiyonluk yaşandığına da dikkat çekti.

Türk Futbolunun Tarihine Geçen Başarı

16 Mayıs 2010 tarihinde Bursaspor’un Süper Lig şampiyonu olarak Türk futbol tarihine geçmiş olduğu büyük zaferin 10’uncu yıl dönümünde konuşan teknik adam, takımın zafer öyküsünü anlattı.

Açıklamalarında, Türk futbol tarihine de geçebilen önemli bir başarıya imza attıklarına da değinen hoca, teşekkür dileklerinde de bulundu. Büyük başarının sonrasında Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın vefa örneği göstermesi üzerine de teşekkür etti.

Öte yandan Osmangazi’de bir spor tesisine kendi adının verilmesi üzerine de hayatının en büyük onurlarından birini yaşattıklarını ekledi. Ve bir insanın hayatında sahip olabileceği en güzel şeylerden birisinin bu olduğuna dikkat çekti.

Güncel Yazılar