Ertuğrul Sağlam’ın Yeni Adresi Kocaelispor Oldu

Ertuğrul Sağlam bir döneme damga vuran futbolculardan birisiydi. 19 Kasım 1969 tarihinde dünyaya geldi. 1.84 boyunda idi. Santrafor olarak oynadı. Ancak, Beşiktaş’ta forma giydiği dönemde John Benjamin Toshack tarafından stoperde ve ön liberoda kullanıldı.

Ertuğrul Sağlam, futbola Fenerbahçe altyapısında başladı. 1986 yılında Gaziantepspor’a transfer oldu. 1989 yılına kadar bu kulüpte forma giydi. 1989 ila 1994 yılları arasında Samsunspor’da top koşturdu. Bu kulüpteki performansıyla dikkat çekti. 1994 yılında 2 milyon Euro karşılığında Beşiktaş’a transfer oldu. Beşiktaş’ta altı sezon forma giydi. 2000 ila 2003 yılları arasında yeniden Samsunspor’da oynadıktan sonra futbolu bıraktı. Ertuğrul Sağlam’ın teknik direktörlük kariyeri de en az futbolculuk kariyeri kadar konuşulmaya değerdi.

Yeşil Siyahlı Kulüp Ertuğrul Sağlam’ı Açıkladı

Takdir edersiniz ki, Kocaelispor, geçmiş yıllarda Süper Lig’de mücadele etti. 90’lı yıllarda adından çok fazla söz ettirdi. Bir süre sonra küme düştü. 2008 – 2009 sezonunda çok uzun süre sonra yeniden Süper Lig’de mücadele etti. Ancak, Süper Lig’de yine kalıcı olamadı. O tarihten bu yana ciddi değişimler yaşayan Kocaelispor, 2021 – 2022 sezonunda TFF 1.Lig’de yer aldı. Fakat, bir kez daha küme düşerek taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. 2022 – 2023 sezonunda 2.Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Kocaelispor, önümüzdeki sezon da aynı platformda kendisine yer bulacak.

Kocaelispor’un maddi gücü fena değil! Yeşil siyahlı takım, en azından diğer 2.Lig Kırmızı Grup ekiplerine kıyasla daha iyi bir kadro kurabilir. Fakat, söz konusu kadrodan olabilecek en iyi şekilde verim alacak bir teknik direktöre ihtiyaç duyuluyor. O isim ise Ertuğrul Sağlam olacak.

1969 doğumlu teknik adam, yıllar boyunca Süper Lig’de görev yaptı. Ardından, şansını yurt dışında denedi. Kocaelispor’un kendisine ulaşan teklifini kabul eden Sağlam, iki yıllık aranın ardından Türkiye’ye geri döndü.

Ertuğrul Sağlam’ın Teknik Direktörlük Kariyeri Önemli Başarılarla Dolu!

Ertuğrul Sağlam, kariyerine Samsunspor’da yardımcı antrenör olarak başladı. Ardından, 2004 – 2005 sezonunda Samsunspor’u çalıştırdı. 2005 ila 2007 yılları arasında Kayserispor’da görev yaptı. Buradaki başarıları ile göz doldurdu. Beşiktaş, 2007 – 2008 sezonu öncesinde takımın başına Ertuğrul Sağlam’ı getirdi. Söz konusu görevi 2008 yılının Ekim ayına kadar sürdüren Ertuğrul Sağlam, Liverpool faciası yaşandığında takımın başında olan isimdi.

1969 doğumlu teknik adam, 2009 yılının Ocak ayında Bursaspor ile anlaştı. Takdir edersiniz ki, Süper Lig’de dört büyükler dışındaki bir takımın şampiyon olması zor! Ertuğrul Sağlam’ın çalıştırdığı Bursaspor, 2009 – 2010 sezonunda Süper Lig’de şampiyon olarak tarihe geçti. 2013 yılının Şubat ayına kadar görevde kalan Ertuğrul Sağlam; Bursaspor’un ardından Yeni Malatyaspor, Tractor Sazi, Kayserispor, Samsunspor ve Tractor kulüplerinde görev aldı. Son durağı daha önce de belirttiğimiz üzere Kocaelispor oldu.