FE BURSASPOR EVİNDE MAĞLUP OLDU

ING Basketbol Süper Ligi’nin 14. Dakikasında hafta mücadelesinde Galatasaray, deplasmanda karşılaştığı Frutti Extra Bursaspor’u 92-73’lük bir skor ile toplamda beşinci galibiyetini aldı.

Karşılaşma Özeti

TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanan mücadelenin ilk bölümlerinde Lee Williams, Brock Motum ile etkili bir performans sergiledi. Galatasaray, skoru 12-4’e getirdi. Büyük bir fark ile önde giden Galatasaray, Tevfik Akdamar ve Kenny Kadji’nin sayıları ile maça ortak olmaya çalışan Frutti Extra Bursaspor, farkı kapatmaya çalışsa da aradaki fark kapanmadı ve konuk ekip 25-16 maçı önde tamamladı.

İkinci periyodun başında Perry Jones ve Newman’ın sayıları ile pota altını verimli kullanan Bursa temsilcisi Furtti Extra Bursaspor farkı 2’ye kadar düşürdü ve skor 23-25 oldu. Bu bölümde karşılıklı sayılar görülürken, ev sahibi takım öne geçme fırsatı yakaladı ve iyi değerlendiremedi. Skor 36-36 berabere geldiğinde devrenin son anlarını daha iyi oynayan Galatasaray, soyunma odasına 43-39’luk bir üstünlük ile girdi.

Dönüşte, 21. Dakikada geride kalırken maçta ilk kez Frutti Extra Bursaspor öne geçti. Skoru 45-43 yaptı. Yiğit Arsşan’ın dış atış isabetleri ile yeniden toparlanan Galatasaray, üst üste bulduğu sayılar ile farkı bir anda çift hanelere çıkardı. Barış Ermiş’in turnike basketi sonrası fark 15’e yükseldi.

Final periyoduna da konuk ekip 69-50’lik üstlük ile başladı. Maçın kader periyodunda aradaki farkın rehaveti ile birlikte Galatasaray, rahat bir oyun sergilerken, Furtti Extra Bursaspor’un farkı azaltma çabaları ise sonuç vermedi. Bursa’daki karşılaşmada Galatasaray, 92-73 galibiyet ile ayrıldı. Bu sonucun ardından sarı kırmızılı takım ligdeki beşinci galibiyetine imza attı. Bursa temsilcisi ise ligdeki dokuzuncu mağlubiyetini aldı.

Karşılaşma Detayları

Bursaspor’un ev sahipliğinde oynan karşılaşma TOFAŞ Spor Salonu’nda oynandı. 27.12.2020 Pazar günü 13.00’da oynandı. Karşılaşmayı yöneten hakemler, Aytuğ Ekti, Semih Vural, Serhat Büker idi. ING Basketbol Ligi hız kesmeden devam ediyor.

Karşılaşmada yer alan taraflar;

Frutti Extra Bursaspor: Munford 2, Peters 14, Newman 4, Kadji 18, Metin Türen 1, Tevfik Akdamar 12, Jones 9, Ender Arslan 8, Oğuz Savaş 5

Galatasaray: Macon 6, Yiğit Arslan 12, Motum 20, Williams 10, Göksenin Köksal 9, Tyus 13, Hunter 15, Barış Ermiş 7, Ayberk Olmaz, Saadettin Donat