Fenerbahçe’nin Yeni İlk 11’i

Süper Toto Süper Lig’in yeni sezon heyecanı neredeyse başlayacak. Özellikle dört büyüklerin yine damga vurduğu transfer döneminde bu sefer öne çıkan takım Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe kendisine neredeyse baştan oluşturduğu bir ilk 11 kurdu. Şu anda takım bünyesinde olan oyuncuların hiçbirinin ilk 11’deki yeri garanti değil.

Jorge Jesus ile Fenerbahçe sezona bambaşka taktikler ve planlar ile başlamaya hazırlanıyor. Geçen sezonu ikinci bitiren Fenerbahçe bu sezon hatasız ilerleyerek şampiyon olmayı amaçlıyor. Jorge Jesus’un yeni oyun planına göre ekibi dizen Ali Koç başkanlığındaki yönetim bu sezon yapılan transferler için milyon Euroları gözden çıkardı.

Takımın geleceğini ve yararını ilk sıraya koyan Jorge Jesus ve Ali Koç transferlere son sürat devam ediyor. Yapılan transfer sayısı şu ana kadar Fenerbahçe için 11 oldu. 11 yeni oyuncu ile sezona başlayacak olan Fenerbahçe hız kesmeden yeni oyuncular ile de görüşmeye devam ediyor. Edinilen bilgilere göre forvet hattına, sağ bek hattına ve yedek kaleci için de görüşmeler son sürat devam ediyor. Hatta yedek kaleci için istenilen aday Fenerbahçe için bulundu.

Fenerbahçe’ye Altay’ı Aratmayacak Bir Yedek Kaleci Geliyor

Fenerbahçe Süper Toto Süper Lig sezonunun başlamasına sayılı saatler kala bir bomba daha patlattı. Alınan bilgilere göre yedek kaleci üzerine planlar yapan Jorge Jesus bu mevkiye transfer yapabilmek için Ali Koç ile anlaştı. Uygun aday da bulunup gerekli imzalar atıldı.

Altay’ı da zorlayacak ona rakip olabilecek bir kaleci arayışına giren Fenerbahçe sonunda aradığı yedek kaleciyi buldu. Salvatore Sirigu Fenerbahçe ile anlaşma sağlama noktasında önemli adımlar atıldı. İtalyan file bekçisini takımında görmek isteyen Jorge Jesus Salvatore Sirigu’nin şartlarının sarı lacivertli yönetim tarafından karşılaşmasını istiyor.

Salvatore Sirigu 1.92 boyunda ve 27 yaşında çok başarılı bir kaleci. En son Genoa bünyesinde ter döken Salvatore Sirigu Fenerbahçe’ye gelebilir. Bu transferde de Fenerbahçe başarı sağlarsa Altay’ın alternatifini de bulmuş olacak.

Şu ana kadar Fenerbahçe 10 tane oyuncuyu kendi renklerine katarken bazı oyuncularla da yollarını ayıracağını duyurdu. Fenerbahçe transfer döneminin her dakikası çok aktif bir rol çizdi. İşte 10 yeni Fenerbahçeli oyuncunun isimleri: Lincoln Henrique, Bruma, Gustavo Henrique, Joshua King, Willian Arao, Tiago Çukur, Emre Mor, Luan Peres ve Joao Pedro.

Pelkas ve Tisserand Boşa Çıktı

Fenerbahçe için bu kadar aktif geçen bir transfer sezonunun istenmeyen sonuçları da oldu. Takımı yeniden oluşturan Jorge Jesus’un planlarına Pelkas ve Tisserand dahil olamadı. Bu iki yetenekli oyuncunun Fenerbahçe’den gönderileceği konuşulurken yönetimden henüz bir hamle gelmedi. Pelkas geçen sezon forma şansı bulduğunda Fenerbahçe için iyi bir performans göstermeyi başarabilmişti. Pelkas’ın gönderilmemesi durumunda ilk 11’de başlayıp başlayamayacağı ise taraftarlar tarafından merak edilen bir başka konu oldu. Şu ana kadar bunun hakkında hiçbir açıklama yapılmadı.