Frutti Extra Bursa Evinde Kazandı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 28. haftasında Frutti Extra Bursaspor, 11 Nisan Pazar günü kendi sahasında Fenerbahçe Beko’yu konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi 82 – 77’lik skorla kazanan taraf ev sahibi Frutti Extra Bursaspor oldu.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden baş antrenör Igor Kokoskov önderliğindeki Fenerbahçe Beko, bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 7. Mağlubiyetini almış oldu. Öte yandan kendi evinde oynadığı maçı kazanan baş antrenör Dusan Alimpijevic yönetimindeki Frutti Extra Bursaspor ise bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 12. Galibiyetini elde etmiş oldu.

İki takım arasındaki bu mücadelenin en skorer isimleri ise Fenerbahçe Beko’da attığı 12 sayı ile Melih Mahmutoğlu ve 11’er sayı ile Barthel ve Eddie olurken; Frutti Extra Bursaspor’da attığı 20 sayı ile Oğuz Savaş, 16 sayı ile Munford ve 14 sayı ile Peters oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 28. Haftasında TOFAŞ Spor Salonu’nda Frutti Extra Bursaspor ile Fenerbahçe Beko kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğinde hızlı başlayan ve boyalı alandan bulduğu sayılarla rakibine üstünlük sağlayan Frutti Extra Bursaspor, birinci periyotu 20 – 15 önde tamamladı. Maçın ikinci çeyreğinde her iki takımda hücumda üstünlük kurmaya çalıştı.

Konuk takım Fenerbahçe Beko, oyuncusu Eddie ile sayılar bulurken; ev sahibi Frutti Extra Bursaspor, oyuncusu Munford ile karşılık verdi. Böylece maçın ilk yarısını Frutti Extra Bursaspor, 40 – 34 önde kapattı.

Maçın üçüncü çeyreğinde ise özellikle hücumda vites arttıran Fenerbahçe Beko, aradaki farkı kapattı ve üçüncü periyotu 60 – 62 önde bitirdi. Büyük çekişmeye sahne olan maçın dördüncü ve son çeyreğinde ise Frutti Extra Bursaspor, rakibi Fenerbahçe Beko’ya kolay sayı şansı tanımadı. Böylece Frutti Extra Bursaspor, kendi sahasında Fenerbahçe Beko’yu 82 – 77 mağlup etti.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 28. Haftasında oynanan maçta Frutti Extra Bursaspor, kendi evinde ağırladığı Fenerbahçe Beko’yu 82 – 77 yendi. İki takım oyuncularının maç sonundaki sayı dağılımı ise şöyle oldu:

Fenerbahçe Beko’da Melih Mahmutoğlu 12, Biberoviç 8, Barthel 11, Kenan Sipahi 5, Ahmet Düverioğlu 9, Brown 4, Perez 5, Quinn 4, Eddie 11 ve Ali Muhammed 8 sayı atarken; Frutti Extra Bursaspor’da Munford 16, Peters 14, Oğuz Savaş 20, Can Maxim Mutaf 7, Bircevic 6, Ömer Can İlyasoğlu 1, Tevfik Akdamar 8, Birkan Batuk 6 ve Metin Türen 4 sayı attı.