Frutti Extra Bursaspor Finalde Nasıl Oynadı

Bursa ve Türkiye’nin bu sezonki gururu Frutti Extra Bursaspor, 7 Days Euro Cup Final maçında İtalyan temsilcisi Virtus Bologna’ya ne yazık ki kaybetti.

7 Days Euro Cup Final aşamasında Frutti Extra Bursaspor ve Türk basketbolu için tarihi bir öneme sahip olan bu maçta takımımız adına parkede süre alan her oyuncu elinden geleni fazlasıyla yaptı.

Takımımızda Derek Ryan Needham ve Kevarrius Keshawn Hayes’in çok erken bir şekilde faul problemi yaşamaları kadro rotasyonunu iyice daralttı.

Frutti Extra Bursaspor Dar Rotasyona Kurban Gitti

Koç Dusam Alimpijevic, Virtus Bologna karşısında oynanan bu tarihi final maçında parkede en çok Onuralp Bitim’e süre verdi. Geçtiğimiz hafta için kendisine gelen birçok teklife rağmen Bursa’da kalmayı seçerek sözleşmesini uzatan Onuralp Bitim, final maçında 36 dakika 4 saniye süre aldı.

Sadece Frutti Extra Bursaspor’un değil maçın da en çok süre alan ismi konumundaki Onuralp Bitim, 36 dakika 4 saniyede rakip potaya 12 sayı gönderdi. Bunların yanına 5 ribaunt ve 3 asisti de ekleyen yetenekli basketbolcumuz her maçta olduğu gibi yine elinden gelen gayreti gösterdi.

Onuralp Bitim’den sonra takımda koç Dusan Alimpijevic tarafından en çok oynatılan bir diğer isim ise David John Dudzinski oldu.

33 dakika 46 saniye oyunda kalan David John Dudzinski, 14 sayılık katkısına 7 asist ekledi. Bu istatistikleriyle yeşil beyazlı ekibimiz adına maçta en çok skor katkısı yapan oyuncu olan Dudzinski, ne yazık ki maça kazanmamıza yetmedi.

Çok erken faul problemi yaşayarak belki de finali kaybetmemizin nedenlerinden olan Kevarrius Keshawn Hayes ve Derek Ryan Needham ise normalden daha az süre aldılar.

32 dakika 15 saniye parkede mücadele eden Hayes yine bir nebze de olsa takıma kendini sakınarak katkı verse de Frutti Extra Bursaspor asıl darbeyi Derek Ryan Needham’dan yedi.

22 dakika 35 dakika süre alan oyuncu 11 sayı 2 ribauntta kaldı. Çok dar bir rotasyon kullandığımız maçta kenardan gelen John Joseph Holland ise 27 dakika 40 saniye oynayarak 10 sayılık bir katkı sundu.

frutti extra bursaspor

Sırbistanlı Efsane Bizi Yaktı

Kendi saha ve seyirci avantajıyla takımımızın karşısına çıkan Virtus Bologna’da ise ne yazık ki Milos Teodosic şov vardı.

Sahip olduğu yetenekler ve basketbol mantalitesiyle Avrupa basketbolunda çok ayrı bir yere sahip olan Milos Teodosic, adeta bir yaşayan efsane.

Neden böyle anıldığını maalesef Frutti Extra Bursaspor karşısında kanıtlayan oyuncu, gösterdiği performansla takımına şampiyonluğu getirdi.

Kritik anlarda sahneye çıkan ve aldığı sorumluluğu yerine getiren Teodosic, 23 dakika 1 saniye parkede kaldı ve potamıza tam 21 sayı gönderdi.

Oynadığı süre ve attığı sayı bakımından çok başarılı bir oran yakaladı.

Teodosic’e Mouhammadou Einstein Jaiteh de 13 sayı 10 ribaunt ile eşlik etti. Bunlar yetmezmiş gibi geniş rotasyonda kenardan gelen Marco Belinelli ve JaKarr Sampson da toplam 23 sayı attılar ve Virtus Bologna galibiyetine katkı sundular.