Frutti Extra Bursaspor Finali Kaybetti

Frutti Extra Bursaspor, tarihinin en önemli maçlarından birine çıktı.

7 Days Euro Cup organizasyonunun hemen herkes tarafından anlamsız bulunan formatı sebebiyle bilindiği gibi normal sezonu üst sırada bulunan takımlar, rakipleri kendilerinden alt sırada olduğu müddetçe final dahil her maçı evlerinde oynuyorlardı. Bunun avantajını sonuna kadar kullanan Virtus Bologna karşısında finale gelene kadar nice güçlü ekipleri zorlu deplasmanlarda devirmeyi başaran Frutti Extra Bursaspor vardı.

Maç Ateşli Atmosferde Başladı

Frutti Extra Bursaspor için maç çok zorlu bir atmosferde başladı.

İtalya’nın sıcak atmosferinde başlayan maça seyircisinin desteğiyle hızlı giren Virtus Bologna oldu. Bu maçları çok defa oynamış ve Avrupa basketbolu için bir efsane olarak kabul edilen Milos Teodosic önderliğinde hücum eden İtalyanlar, karşılarında Needham’ın sürüklediği Frutti Extra Bursaspor hücumlarını buldular.

İki takımın da birbirlerinin zaaflarına iyi çalıştığı ilk bölümde yeşil beyazlı ekibimiz aleyhine dengeyi bozan şey ise çok erken bir faul problemine girilmesi oldu. Hali hazırda dar bir rotasyona sahip olan koç Alimpijevic, Neeedham ile Hayes gibi takımın en büyük iki yıldızının faul problemi yaşamasıyla çok zorlandı.

Bu oyuncuları kenara alarak riske etmek istemeyen Alimpijevic, hücumda topları yönlendirmek için Andrews’ten başka bir seçenek bulamadı. Haliyle bu durumu fark eden Virtus Bologna, oyuncularımızın faul problemini çok iyi değerlendirdi ve ne yazık ki ilk çeyrekten 13 sayılık fark açtı.

Maçın gittiği gören Alimpijevic, el mahkum bir şekilde Needham’ı riske etse de oyuncumuz girer girmez üçüncü faulünü de yaptı ve tekrar kenara geldi.

Oyunun bütün momentumunu eline geçiren Virtus Bologna, ilk yarının sonunda soyunma odasına çift haneli farkı taşımayı başardı ve 41 – 31 skorla devreye girdi.

Frutti Extra Bursaspor Alkışı Hak Ediyor

frutti extra bursaspor

Maçın ikinci yarısında artık kazanmak ve bir mucizeyi gerçekleştirmek için varını yoğunu ortaya koymak zorunda olduğunu bilerek parkeye çıkan Frutti Extra Bursaspor, oldukça enerjik başladı.

Hayes’in devreye girmesiyle farkı tek hanelere indiren ve hepimizi umutlandıran yeşil beyazlı ekibimiz, Virtus Bologna’nın hızını biraz olsun kesti. Ancak ne yazık ki bu sefer de İtalyan takımından Weems devreye girdi.

Onun etkili oyunuyla hücumda etkinliğini yeniden sağlayan ve taraftarını da yanına alan Virtus Bologna, farkı bir ara tekrar 15 sayıya çıkardı.

Maç boyunca takımımızın tüm hücum planını sekteye uğratan Needham, dört faulü olmasına karşın üçüncü çeyrekte oyuna girdi. Needham oyuna girer girmez Virtus Bologna’ya karşılık vermeye başlayan Frutti Extra Bursaspor, bu bölümde keşke faul problemi yaşamasaydık dedirtti.

Buna karşın rakipte de Milos Teodosic faktörü devreye girdi ve fark ne yazık ki yeniden çift hanelere çıktı. Maçın sonuna 62 – 53 skorla girdik.

Son çeyrekte Needham ve Onuralp Bitim ile farkı bir anda 5’e kadar indirdik ve çok umutlandık. Buna karşın ne yazık ki bu kez sahneye çıkan ise Jaiteh oldu ve hücum ribauntlarıyla hevesimizi kırdı.

Maç sonuna kadar performansını indirmeyen Virtus Bologna finali 80 – 67 kazandı ve şampiyon oldu.

Buna karşın yeşil beyazlı ekibimiz ise tüm Türkiye’nin kalbine girdi. Tebrikler ve teşekkürler Frutti Extra Bursaspor!