Frutti Extra Bursaspor Formda Sezon Geçirdi

2021 – 2022 basketbol sezonunda olağanüstü bir performans sergileyerek özellikle Avrupa’da ülkemizin gururu olan Frutti Extra Bursaspor, oyuncularının formuyla fark yarattı.

Bursa’nın futboldaki çöküşüne karşın basketbolda hayli başarılı bir grafik çizen ve tarihi günler geçiren Frutti Extra Bursaspor, 7 Days Euro Cup finaline kadar peri masalı gibi bir yolculuk yaptı.

Yeşil beyazlı takımımız finalde her ne kadar İspanyol temsilcisi Valencia’ya yenilerek kupayı almayı başaramasa da Türk basketbolu ve Bursa için yaptıklarıyla ayakta alkışlanmayı sonuna kadar hak etti.

Kendisinden kat be kar daha büyük bütçelerle kurulmuş takımların karşısında büyük bir özveri ile mücadele eden yeşil beyazlı basketbolcularımız, hikayenin sonunu kupayla taçlandıramasalar da asıl kazanan oldular.

Avrupa’da fırtına gibi esen Frutti Extra Bursaspor, ING Basketbol Süper Ligi’nde de görece başarılı bir performans ortaya koydu. ING Basketbol Süper Ligi 2021 – 2022 Sezonu’nu play off potasının alt sınırından da olsa içinde bitirmeyi başaran yeşil beyazlı Bursa takımımız, play off ilk maçında Fenerbahçe Beko ile eşleşmişti.

Seri boyunca rakibine asla kolayca teslim olmayan Frutti Extra Bursaspor ne yazık ki Ataşehir’de kaybettiği iki maçtan sonra seride 2 – 1 geriye düştü ve sezonu bu şekilde bitirdi.

Koç Dusan Alimpijevic’in önderliğinde hem Avrupa’da hem de Türkiye’de verdiği mücadeleyle futbol takımının aksine Bursa şehrini gururlandıran takımda elbette başarının asıl mimarları oyuncular oldular.

Frutti Extra Bursaspor Sayı Kralı Milli Oyuncu Oldu

frutti extra bursaspor

Frutti Extra Bursaspor takımımızda ING Basketbol Süper Ligi 2021 – 2022 Sezonu’nun en çok sayı atan oyuncusu, geçtiğimiz günlerde açıklanan Türkiye Basketbol Milli Takımı kadrosunda da yer alan ve 12 Dev Adam’dan biri olan Onuralp Bitim oldu.

Yıldız oyuncumuz sezon boyunca 399 sayı kaydederek koç Sasha Alimpijevic’in en çok güvendiği isimlerden biri oldu. Pota altındaki etkinliğini aldığı 116 ribaunt ile destekleyen başarılı uzunumuz ayrıca 55 asist yaparak top kullanma noktasında da modern bir basketbolcu olduğunu kanıtladı.

Takımımızın sayı krallığındaki Onuralp Bitim’in en yakın takipçisi ise Andrew Delano Andrews oldu Rakip potalara 360 sayı gönderen oyuncuyu 352 sayıyla Derek Needham takip etti.

Frutti Extra Bursaspor’da 300 sayı barajını aşan diğer iki isim ise 314 sayılık katkı sunan David John Dudzinski ve 305 sayı atan Allerin Juwan Freeman oldular.

Derek Needham Takımın Yıldızı Oldu

ING Basketbol Süper Ligi’ne son 8’de Fenerbahçe Beko karşısında veda eden Bursa temsilcimizde Derek Needham’ın yeri ise bambaşkaydı.

Karadağlı oyuncu sezon boyunca attığı 352 sayının yanında 77 de ribaunt katkısı verdi. Ancak onun asıl sürükleyici rolü şüphesiz top kullanmadaki maharetleriydi.

Derek Needham, toplamda 142 asist yaparak Frutti Extra Bursaspor hücumlarının merkez komutası görevini üstlendi. Aynı zamanda takımın en çok top çalan ikinci oyuncusu olan (birinci Andrew Delano Andrews: 40) Karadağlı, sezonun en büyük yıldızlarından biri oldu ve tarihimizde yerini aldı.