Frutti Extra Bursaspor İç Transfere Başladı

ING Basketbol Süper Ligi’nin önde gelen temsilcilerinden birisi de Frutti Extra Bursaspor! Tofaş ile birlikte Bursa’yı temsil eden Frutti Extra Bursaspor; 2021 – 2022 sezonunda taraftarlarının beklentilerini karşıladı. Yeşil beyazlı takım; 2022 – 2023 sezonunda çok daha iyisini yapmak istiyor. Bu noktada, devreye giren Frutti Extra Bursaspor yönetimi; üç oyuncunun sözleşmesini uzattı.

Hangi Basketbolcuların Sözleşmesi Uzatıldı?

frutti extra bursaspor

Yeşil beyazlı kulüp; ligde iyi bir sezon geçirmesinin yanı sıra ULEB Avrupa Kupası finalinde de Virtus Segafredo Bologna ile karşı karşıya gelecek. Bursa şehri bu sıralar bir hayli üzgün! Şehrin futboldaki temsilcisi Bursaspor kötü bir sezon geçiriyor. Ancak, Bursa’da yaşayan insanlar; Frutti Extra Bursaspor’un başarıları ile övünüyorlar.

Frutti Extra Bursaspor yönetimi; Avrupa’da harika bir sezon geçiren takımın oyuncularına kayıtsız kalamadı. Onuralp Bitim başta olmak üzere Derek Needham ve Dave Dudzinski ile sözleşme uzatıldı. Barış Spor Salonu’nda düzenlenen imza töreninde üç oyuncu da hazır bulundu. Törende konuşan kulüp başkanı Sezer Sezgin; kupa finali oynamak için İtalya’ya gitmeye hazırlandıklarını ifade etti. Oyuncularına çok güvendiğini sözlerine ekledi.

Sezer Sezgin; takımın en önemli üç oyuncusu ile sözleşme yenilemekten dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi. Avrupa kupasını Bursa şehrine getirmek adına çabaladıklarını ve bunun karşılığını final mücadelesinde alacaklarını belirtti. Sezgin’e göre üç basketbolcuya farklı kulüplerden teklifler vardı. Ancak, oyuncular; Bursaspor’da kalmayı tercih ettiler. Bu tercihlerinden dolayı oyunculara teşekkür eden Sezgin; final öncesinde tüm takımın kafasının rahat olmasının önemli bir avantaj olduğunu sözlerine ekledi.

Üç Basketbolcu da Bursaspor’da Kaldıkları İçin Mutlu Olduklarını Söylediler

İmza töreninde ilk olarak Onuralp Bitim söz aldı. Frutti Extra Bursaspor’u performansıyla sırtlamaya devam eden Bitim; Bologna finalini düşündüklerini söyledi. Bu maçın ardından ING Basketbol Süper Ligi play-off serisine odaklanacaklarını ifade etti. Her iki organizasyondan da kupayla dönmeyi hedeflediklerini belirtti.

Onuralp Bitim’in ardından Needham söz aldı. İki yıl daha Bursaspor’da kalacağı için çok mutlu olduğunu söyledi. Bursa’yı, takımı ve taraftarları çok sevdiğini belirtti. Dudzinski; Onuralp Bitim ve Needham gibi Bursaspor’da kalmayı çok istediğini söyledi. Üç oyuncu ile de iki yıllık sözleşme imzalandı.

Frutti Extra Bursaspor Normal Sezonu Kaçıncı Sırada Tamamladı?

Yeşil beyazlı takım; normal sezonda ING Basketbol Süper Ligi’nde 30 maçta 18 galibiyet aldı. 12 maçtan ise yenilgiyle ayrıldı. Attığı 2519 sayıya karşılık olarak potasında 2332 sayı gördü. 30 hafta sonunda topladığı 48 puanla normal sezonu sekizinci sırada tamamladı.

Frutti Extra Bursaspor; çeyrek finalde ligi birinci sırada bitiren Fenerbahçe Beko ile eşleşti. İlk maç; 15 Mayıs 2022 Pazar günü saat 15.00’te İstanbul’da oynanacak. İkinci maç ise 17 Mayıs 2022 Salı günü saat 20.30’da Bursa’da oynanacak.