Frutti Extra Bursaspor Rakibini 81 – 75 Mağlup Etti

ING Basketbol Süper Ligi’nin 11. haftasında, Aliağa Petkimspor sahada Frutti Extra Bursaspor ile kozlarını paylaştı. Maç sonucu Frutti Extra Bursaspor 81 – 75 Aliağa Petkimspor. Kendi sahasında galibiyet elde eden Yeşil Beyazlı ekip, taraftarlarına da zafer sevinci yaşattı. İşte Frutti Extra Bursaspor – Aliağa Petkimspor mücadelesine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Aliağa Petkimspor, ING Basketbol Süper Ligi’nin 11. maçında Bursa deplasmanına konuk oldu. İzmir takımı, rakibine 6 sayı fark ile yenildi. Frutti Extra Bursaspor kendi evinde elde ettiği galibiyeti kutladı.

Aliağa Petkimspor – Bursaspor Karşılaşmasından Detaylar

Aliağa Petkimspor – Bursaspor Karşılaşmasından Detaylar

Müsabakanın ilk çeyreği 18 – 20 Aliağa Petkimspor’un üstünlüğü ile sona erdi. Ardından Frutti Extra Bursaspor atağa geçerek rakibini 21 – 14 ile devre arasına gönderdi. Üçüncü çeyrekte Yeşil Beyazlı ekip, sahadaki aktif oyununu devam ettirdi ve 8 sayı farkla 23 – 15 soyunma odasına önde gitti. Dördüncü çeyrekte Frutti Extra Bursaspor, formda düştü. İzmir takımı 26 – 19 üstünlüğü yakalasa da galibiyet için bu fark yeterli olmadı.

ING Basketbol Süper Ligi’nin 11. haftasında Frutti Extra Bursaspor, rakibi Aliağa Petkimspor’u altı sayı fark ile 81 – 75 mağlup etti.

İzmir ekibinden Doğukan Şanlı ve Frutti Extra Bursaspor’dan Akif Egemen Güven 5 faulle oyun dışı kaldı.

Bursaspor ve Petkimspor'un Müsabakadan İlk Kadroları

Bursaspor ve Petkimspor’un Müsabakadan İlk Kadroları

Frutti Extra Bursaspor, kendi sahasında Needham 10, Akif Egemen Güven 14, Onur Alp Bitim 16, Ömer Utku Al 3, Andrews 6, Metin Türen, Hayes 4, Mithat Can Özalp, Dudzinski 5 ve Freeman 23 ile mücadele etti.

Aliağa Petkimspor’un kadrosunda ise Wright Foreman 22, Murat Kozan, Doğukan Şanlı 3, Nusret Yıldırım 5, Ramirez 5, Erol Can Çinko 8, Hakan Sayılı 4, Thomas 9, Sinan Sağlam, Aldridge 9 ve Hamilton 10 yer aldı.

ING Basketbol Süper Ligi’nin 11. Haftasında TOFAŞ Spor Salonu’nda gerçekleşen müsabakada Frutti Extra Bursaspor rakibini 81 – 75 skor ile mağlup etti. Karşılaşmada düdüğü çala hakem Mehmet Keseratar olur iken yardımcı hakem görevini Batuhan Söylemezoğlu ve Polat Parlak üstlendi.