Frutti Extra Bursaspor Son 8 Takım Arasında

Bursa’nın ve Türkiye’nin Euro Cup’taki temsilcisi Frutti Extra Bursaspor, Ratiopharm Ulm takımını 72 – 86 devirerek grubu ilk 8’de bitirmeyi garantiledi.

Bu sezon son dönemde Avrupa’da gösterdiği başarılı performansla 17 maçlık Euro Cup serüvenindeki 8’inci galibiyetini alan takımımız hem Bursa’yı hem Türkiye’yi sevindirmeyi başardı.

Maça çok hızlı başlayan ekibimiz ilk çeyrek bittiğinde çoktan 17 sayılık farkı açmıştı. Bu 17 sayılık farkın kapanmasına izin vermeyen ve ilk yarının sonunu 34 – 53 ile getiren ekibimiz, son iki çeyrekte vites düşürdü.

Üçüncü çeyrekte 20 – 18 ve son çeyrek 18 – 15’lik skorlara rağmen kontrol elimizden hiç çıkmadı. Böylece maç sonucu 72 – 86 olarak tescil edildi.

Frutti Extra Bursaspor Onlarla Son Sekize Kaldı

Almanya’dan muhteşem bir zaferle dönerek hem Bursa şehrimizi hem de bütün Türkiye’yi gururlandıran Frutti Extra Bursaspor’da yıldızlarımız gösterdikleri performanslarla maça hep birlikte damga vurdular.

4 oyuncumuzun 30 dakikanın üzerinde süre aldığı Ratiopharm Ulm maçında bilinçli olarak dar rotasyon kullanan Dusan Alimpijevic, bunun karşılığını da aldı.

Takımımızda en çok süre alan oyuncu yıldız oyuncumuz Derek Ryan Needham oldu. 33 dakika 51 saniye parkede kalan yıldız isim, bu süre zarfında 13 sayı 1 ribaunt ve 5 asistle galibiyete katkı sunmasının yanında mücadelesiyle de takdir topladı.

Onun ardından en fazla parkede kalan oyuncumuz ise gösterdiği muhteşem performansla galibiyetimizdeki aslan payını alan Kevarrius Keyshawn Hayes oldu. Frutti Extra Bursaspor adına Alman takımının potasına 31 dakika 44 saniyelik süre zarfında 25 sayı gönderen Kevarrius Keshawn Hayes, bunu 11 ribaunt ve 1 asistle destekleyerek double double yapmayı başardı.

Üstüne üstlük bu performansına 6 adet de blok ekledi ve Ratiopharm Ulm takımını bu performansıyla sürklase etti.

Bu iki ismin ardından Andrew Delano Andrews ise arkadaşlarına servisler yaparak adeta hücumu işleten beyin oldu. Maçta parkede kaldığı 33 dakika 21 saniyede 11 sayı atan oyuncumuz 10 asist ve 2 ribaunt ile double double yapan bir diğer isim oldu.

Frutti Extra Bursaspor takımında çift hanelere ulaşmayı başaran diğer iki oyuncu ise David John Dudzinski ve Onuralp Bitim oldu. Buna göre Dudzinski 14 sayı 5 ribaunt ve 2 asistlik bir performans sergilerken, Onuralp Bitim ise arkadaşlarına 12 sayı 1 ribaunt ile destek oldu.

Ulm Oyuncularının Çabaları Yetmedi

frutti extra bursaspor

Yeşil beyazlı takımımızın çok üstün olduğu maçta Ulm oyuncuları da ellerinden geleni yaptılar. Alman ekibi adına sahadaki en etkili isim Semaj Rakim Christon oldu. Ratiopharm Ulm takımının en çok süre alan ismi de olan Semaj Rakim Christon, 33 dakika 8 saniyelik süresi boyunca Frutti Extra Bursaspor potasına 20 sayı gönderdi. Bu 20 sayıyı 4 de asistle takviyeledi.

Öte yandan Karim Johannes Jallow 12 sayı 4 ribaunt, Jaron Blossomgame 14 sayı 8 ribaunt 1 asist ve Nicolas Bretzel ise 10 sayı 4 ribaunt ile Ratiopharm Ulm takımında çift haneleri gören oyuncular oldular.