Frutti Extra Bursaspor Son Nefeste Kaybetti

ING Basketbol Süper Ligi’nin 20. Hafta mücadelesinde Frutti Extra Bursaspor, Ataşehir’de Fenerbahçe Beko’nun konuğu oldu.

Hafta içi Avrupa mesaisine çıkan iki takımdan, bu mesaiyi iyi geçiren taraf Fenerbahçe Beko olmuştu. Zira Frutti Extra Bursaspor ne yazık ki bu sezon Avrupa’daki çizgisini bir türlü yükseltemedi.

Hafta içinde Euro Cup 10. Hafta maçında Cedevita Olimpija ile karşılaşan yeşil beyazlı takım, sahadan 103 – 86’lık farklı mağlubiyetle ayrılmıştı.

Dusan Alimpijevic’in öğrencileri, bu sezon Euro Cup’taki yedinci mağlubiyeti almanın moral bozukluğuyla Bursa’ya döndü.

Öte yandan Fenerbahçe Beko ise, Final 8 yolunda Turkish Airlines Euroleague çift maç haftasına çıkmıştı.

Önce LDLC ASVEL sonra ise bu sezon Avrupa’da hayli formda olan Olimpia Milano ile karşılaşan sarı lacivertli ekip, iki maçtan da galibiyet çıkararak büyük bir özgüven tazelenmesi yaşadı.

Frutti Extra Bursaspor Çok İyi Başladı

Frutti Extra Bursaspor, ING Basketbol Süper Ligi 20. Hafta karşılaşmasına oldukça iyi başladı.

Rakibin eksik ve yorgun oluşundan faydalanarak maça giren Dusan Alimpijevic’in takımı, 0 – 5’lik seri yakalayıp maçın hemen başında üstünlük kurdu.

Ancak ne yazık ki Fenerbahçe Beko’nun buna cevabı gecikmedi. Ahmet Düveroğlu ve Devin Booker’ın katkısıyla çok geçmeden geri dönüp üstünlüğü alan ev sahibi 10 – 2’lik seri yaptı.

Fenerbahçe Beko ev sahibi olmanın da avantajıyla bu rüzgarı iyi kullandı. Buna karşın Frutti Extra Bursaspor da maçtan kopmadı ve farkı sürekli olarak belirli bir mesafede tutmayı başardı. Özellikle ilk çeyreğin sonlarına doğru vidaları sıkılan takım savunması, Sarı Lacivertliler’i zorladı.

Fakat bu savunma üstünlüğü Bursaspor’a getirmedi ve ilk çeyrek 27 – 20 sona erdi.

İkinci çeyreğe de tıpkı maçın başında olduğu gibi 0 – 5’lik seriyle giren Yeşil Beyazlılar, Derek Nedham’ın yay gerisinden attığı sayılarla farkı hemen kapattı. Fenerbahçe Beko yeni transferi Markel Starks ile cevap vermeye çalıştı.

Dusan Alimpijevic’in molasından sonra gaza iyice basan Bursa temsilcimiz, 0 – 7’lik seriyi yakalayıp rakibini geçmeyi başardı. Bu ölümde özellikle Onuralp Bitim’in performansı çok kritikti.

Frutti Extra Bursaspor’un takım olarak üstünlüğüne oyuncu bazlı karşılık veren Sasha Djordjevic’in ekibi, Devin Booker ve Dyshawn Pierre ile farkın açılmasına izin vermedi.

Bu iki isme Melih Mahmutoğlu da destek verince ilk yarı 47 – 48 bitti.

Frutti Extra Bursaspor Sonunu Getiremedi

frutti extra bursaspor

İkinci yarıya hızlı başlayan bu kez Fenerbahçe Beko oldu. 7 – 0’lık seriyle skor üstünlüğünü alan ev sahibi, dizginleri sıkı tutup Bursa’nın maça girmesine engel oldu.

Üçüncü çeyrekte Bursaspor’u oyunda tutan Onuralp Bitim, Derek Needham ve Andrew Andrews’in şutlarıydı.

73 – 70’lik skorla girilen son periyotta ise inanılmaz bir rekabet vardı. Öyle ki iki takım arasında bir düello yaşandı. Ne ev sahibi ne de konuk ekip maçı bir türlü koparamadı.

Son 3 buçuk dakikaya girilirken Frutti Extra Bursaspor, Andrew Andrews’in üçlüğüyle skoru 92 – 93’e getirdi. Ancak Fenerbahçe Beko adına İsmet Akpınar, x faktör oldu ve takımının karşılaşmayı 99 – 96 kazanmasında başrol oynadı.