Frutti Extra Bursaspor Son Sekizde Farklı

ING Basketbol Süper Ligi’nde play off heyecanı başladı. Bursa temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, evinde oynadığı maçta normal sezon liderini devirmeyi başardı.

Bu sezon Avrupa’da gösterdiği performansla göğsümüzü kabartan Frutti Extra Bursaspor, finalde ne yazık ki İspanyol temsilcisine kaybetmişti. Böylece 7 Days Euro Cup’ta sezonu ikinci olarak tamamlayan takımımız, gözünü ING Basketbol Süper Ligi’ne çevirdi.

Lig sıralamasından kaynaklı olarak format gereği normal sezonun lideri Fenerbahçe Beko ile eşleşen ekibimiz, Nilüfer Salonu’nda rakibini yoğun seyirci desteği ile ağırladı.

Frutti Extra Bursaspor Çok Güçlü Başladı

Avrupa’da final gören Bursa temsilcimiz ilk periyotta taraftarının da büyük desteğiyle etkili bir oyun ortaya koydu. Fenerbahçe Beko karşısında savunmada vidaları sıkmayı başaran koç Alimpijevic’in öğrencileri, hücumda ise etkili bir performans sergiledi.

Özellikle üç sayı çizgisinin gerisinde çok etkili olan Frutti Extra Bursaspor, ilk çeyrek sonunda 21 – 15’lik üstünlüğü eline almıştı.

İkinci periyotta reaksiyon vermeyi başaran Fenerbahçe Beko, dış atış savunmasını daha iyi yapsa da yine de kendi hücum problemlerini çözemedi. Pota altını kapatıp adam paylaşımını gayet iyi yapan takımımız, ikinci çeyrekte de üstün olan taraftı. Haliyle ilk yarı bittiğinde yeşil beyazlı basketbolcularımız kendi evlerinde soyunma odasına 40 – 32’lik skorla gittiler.

Karşılaşmanın ikinci yarısında ise ilk yarıdakinden daha yumuşak savunmalar vardı. Hem Frutti Extra Bursaspor hem de Fenerbahçe Beko, savunmada dizginleri tutamayıp vidaları sıkamadılar. Bunun sonucunda ortaya çok daha fazla sayının atıldığı ve izleyenlerin keyif aldığı bir basketbol çıktı.

Fenerbahçe Beko, farkı eritmeye başladığı üçüncü çeyrekte yine de üstünlüğü ele geçiremedi. İki takım son periyota 68 – 61’lik skorla gittiler.

Son çeyrekte Frutti Extra Bursaspor fırtına gibi esti diyebiliriz. Fenerbahçe Beko’yu taraftarının da desteğiyle oyundan koparan ve hem savunmada hem de hücumda çok etkili olan koç Alimpijevic’in öğrencileri, çeyreği 29 – 16 maçı ise 97 – 77 kazanmayı başardı.

Bu galibiyetle moral olarak üst seviyeye çıkan Frutti Extra Bursaspor, rövanş maçı için de umut depoladı ve seride durumu 1 – 1’e getirdi.

Onuralp ve Andrews Şov Yaptılar

frutti extra bursaspor

Karşılaşmada Frutti Extra Bursaspor takımımızda 5 farklı oyuncu çift haneleri gördü. Bu 5 oyuncu arasında en çok katkı verenler ise istatistiklerde de ortaya çıktığı gibi Onuralp Bitim ve Andrew Delano Andrews oldu.

Onuralp Bitim, takımda en çok süre alan oyuncu olmasının yanında; 32 dakika 28 saniye içinde rakip potaya 22 sayı attı. Buna ek olarak 9 ribaunt ve 3 asist yapan yıldız oyuncumuz, dış atışlarda 6/9 ile oynayarak takıma büyük katkı sundu.

Takımın en skorer ismi ise 30 dakika 26 saniye süre alan Andrew Delano Andrews oldu. 23 sayı attığı maçta 6 ribaunt ve 4 asist istatistiklerini de yakalayan Andrews 5’te 0 iki sayı atmasının yanında 7’de 9 üç sayı isabeti bularak dış atışlarda cezalandırıcı rol oynadı.

Bu iki oyuncu böylece galibiyetin temel mimarları oldular.