Frutti Extra Bursaspor Tarihi Finale Çıktı

Frutti Extra Bursaspor, 7 Days Euro Cup 2021 – 2022 Sezonu’nda peri masalını sürdürüyor. Yarı finalde Andorra’yı 17 sayıyla geçen takım artık finalist!

İlk Yarıda İki Takımda Da Benzer Sorunlar

frutti extra bursaspor

7 Days Euro Cup 2021 – 2022 Sezonu Yarı Final müsabakası için coğrafi olarak zorlu koşulları bulunan bir konumda, Andorra takımının karşısına çıkan Frutti Extra Bursaspor, maça çok da iyi başlayamadı.

Bu kadar yüksek seviyede rekabeti ilk defa tadan yeşil beyazlı kulübümüzde, tecrübe eksikliği maç başlangıcında kendini hissettirdi.

Öyle ki takımımızdaki basketbolcular sanki maç henüz başlamamış gibi düşük enerjiyle parkede yer alıyorlardı. Bundan faydalanan Andorra takımı, saha ve seyirci avantajının da getirisiyle 10 – 0’lık bir seri yakalayıp farkı açtı.

İlk çeyreğin büyük bir bölümünde parkede ne yaptığının çok da farkında olmayan Frutti Extra Bursaspor, neyse ki dakikalar ilerledikçe kendine gelip maçın büyüklüğünün farkına vardı.

Özellikle Andrews ve Needham’ın sorumluluk alarak takımı ateşlediği ilk çeyrek sonunda Frutti Extra Bursaspor, önce farkı kapadı. Sonra da öne geçmeyi başardı. Böylece ilk çeyrek sonunda Metin’in de katkılarıyla takımımız Andorra ekibine karşı 20 – 22’lik üstünlük kurdu.

İkinci çeyrek ile birlikte iki takım da hücumdan ziyade savunma performanslarıyla öne çıktılar. Hal böyle olunca sayı bulmakta zorlanan takımlar adeta kimin daha önce kırılacağını beklemeye başladılar.

İlk kırılma ne yazık ki koç Dusan Alimpijevic’in öğrencilerinde oldu. Andorra takımında Llovet ve Pauli’nin sürüklediği hücumlarca savunmamızda tabiri caizse bir gedik açıldı ve ev sahibi ekip öne geçti.

Buna karşın hemen kendine gelen Frutti Extra Bursaspor da tıpkı ilk çeyrek olduğu gibi Needham ve Andrews ile skor üretmeye başladı ve bir anda 0 – 7’lik bir seri yakaladı.

Takımımız bu seri sayesinde soyunma odasına 34 – 38’lik skorla girmeyi başardı.

Frutti Extra Bursaspor Vitesi Arttırdı

Koç Dusan Alimpijevic’in soyunma odasında yaptığı konuşmalarla ateşlenen takım, ikinci yarıya bambaşka bir kimlikle çıktı desek yeridir.

İlk yarının tam aksine çok yüksek bir enerjiyle soyunma odasından dönen Frutti Extra Bursaspor, Dudzinski, Onuralp Bitim ve Andrews ile rakip potayı adeta şuta boğdu.

Bu 3 oyuncunun etkili performansıyla fark çift hanelere çıktı ve Andorra takımı oyundan kopmaya başladı.

Öyle ki fark üçüncü çeyrekte bir ara 16 sayıya kadar çıktı ve rakibin direnci kırılmaya yüz tuttu. Buna rağmen neden 7 Days Euro Cup Yarı Final aşamasına geldiğini hatırlatan Andorra, 7 – 0’lık bir seriyle maça yine ortak oldu ve son çeyreğe 56 – 63 geride girse de umutlarını korudu.

Lakin son çeyrekte onlara umut da yetmeyecekti. Zira Frutti Extra Bursaspor, başından sonuna kadar çok üstün oynadığı son çeyrekte şovunu yaparak “finali hak ediyorum!” mesajını çok net verdi.

Maç sonunda ortaya çıkan 68 – 85’lik skor, takımıza tarihinde ilk kez final kapılarını açıp bizlerin içini gururla doldurdu!

Tebrikler takım, tebrikler koç!