Frutti Extra Bursaspor Transfer Çalışmalarına Başladı

Takdir edersiniz ki, Bursa; Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisidir. Bu güzel şehrin potansiyeli en iyi şekilde değerlendirilmelidir. Hem futbolda hem de basketbolda birbirinden yetenekli gençlerin yaşadığı Bursa’nın spor kulüpleri de oldukça meşhurdur.

Bursa’yı 2021 – 2022 sezonunda ING Basketbol Süper Ligi’nde iki takım temsil etti. Tofaş ve Frutti Extra Bursaspor; sezon başından sonuna kadar ciddi bir başarı örneği sergilediler. Gelin, hem Bursaspor’un son durumuna hem de yaptığı son transfere yakından bakalım!

Anthony Clemmons Önümüzdeki Sezon Bursaspor’da Forma Giyecek

Bursaspor; ING Basketbol Süper Ligi’nin önde gelen takımlarından birisi! 2021 – 2022 sezonunda beklentilerine erişemeyen kulüp önümüzdeki sezonun transfer çalışmalarına vakit kaybetmeden başladı. Bursaspor’un ilk transferi Anthony Clemmons oldu. Clemmons; basketbol severlerin yakından tanıdığı bir isimdir. 27 yaşındaki oyuncu 1.88 boyundadır. Oyun kurucu pozisyonunda forma giyer. ABD’lidir. Geçmiş yıllarda Monaco, Sassari ve Türk Telekom gibi takımlarda da forma giymiştir.

Frutti Extra Bursaspor; geçtiğimiz sezon bilhassa oyun kurucu pozisyonunda ciddi bir sıkıntı yaşamıştı. Bu noktada, Anthony Clemmons’un söz konusu eksikliği giderecek bir isim olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yeşil Beyazlı Takım Normal Sezonu Sekizinci Sırada Bitirdi

Frutti Extra Bursaspor; 2021 – 2022 sezonunda ligi en iyi yerde bitirmek istiyordu. Kulübün play-off oynamaya bir hayli alışkın olduğunu söylemek gerekir. Yeşil beyazlı takım; normal sezondaki 30 maçın 18’inden galibiyet ile ayrıldı. 12 maçı kaybederek taraftarlarını ciddi bir hayal kırıklığına uğrattı. Kaydetmiş olduğu 2 bin 519 sayıya karşılık olarak potasında 2 bin 332 sayı gördü. Sezonu 48 puan ile tamamladı. Daha önce de söylediğimiz gibi sekizinci oldu.

Frutti Extra Bursaspor; sekizinci olmasından mütevellit çeyrek final oynama hakkını elde etti. Çeyrek finalde ligi ilk sırada bitiren Fenerbahçe Beko ile eşleşti. Çeyrek final ilk maçında Fenerbahçe’ye 100-87 yenildi. İkinci maçta güçlü rakibini 97-77 yenerek seride durumu 1-1’e getirdi. Bu galibiyet ile büyük sükse yaptı. Üçüncü maçın önemi oldukça fazlaydı. 19 Mayıs 2022 tarihinde oynanan üçüncü maçta gülen taraf Fenerbahçe Beko oldu. Sarı lacivertli takım; Frutti Extra Bursaspor’u 93-81 yenerek seride durumu 2-1’e getirdi. Bu sayede, yarı finale çıkmayı başardı. Frutti Extra Bursaspor ise ING Basketbol Süper Ligi’ne çeyrek finalde veda etti.

Biraz da Bursaspor’un Avrupa’da neler yaptığına yakından bakalım! Bursa temsilcisi; 2021 – 2022 sezonunda EuroCup’ta mücadele etti. Büyük bir başarı örneği sergileyerek söz konusu turnuvada finale yükselmeyi başardı. Finalde Virtus Bologna ile karşı karşıya geldi. Bu maçı 80-67 kaybetti. Bir başka deyişle, EuroCup’ı ikinci sırada tamamladı. Kupa kazanmaya bu kadar yakın iken final maçını kaybetmesi ciddi bir yıkım oldu. Yine de yeşil beyazlı takımın güzel bir sezon geçirdiğini ifade edebiliriz.