Frutti Extra Bursaspor, Türk Telekom’u Kendi Evinde Mağlup Etti

Türkiye sigorta basketbol süper Ligi’nin ikinci hafta karşılaşmalarında Frutti Extra Bursaspor ile Türk Telekom karşı karşıya geldi. Frutti Extra Bursaspor’u ev sahibi olduğu bu mücadelede parkede kıran kırana bir mücadeleye sahne olan ikinci hafta karşılaşmasında ev sahibi fırt ekstra Bursaspor 79 – 63 skor ile kazanmayı başardı. Bu galibiyetin ardından yeşil beyazlı ekip 2022 2023 sezonunda ikide iki yaparak başlarken Türk Telekom ise bu sezonki ilk yenilgisini yaşadı.

Maçın Öyküsü

Maça iyi başlayan taraf ev sahibi olurken 4 – 0’lık seriyle başladı ve bu başlangıca Türk Telekom 8 – 0’lık seriyle cevap verdi. Bursaspor Derek Needham’ın bulduğu üst üste üçlük isabetleriyle skoru 13 – 12’ye getirmeyi başardı. Başa baş geçen ilk çeyrek 22 – 20 ev sahibi üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe de etkili başlayan taraf Bursaspor olurken yeşil beyazlı ekip Zach Auguste ve Derek Needham’ın bulduğu sayılarla 8 – 2’lik bir seri yakaladı. Zach Auguste’nin Pota altında etkili oyunu ile skor 34 – 27’ye geldi. Ev sahibi ekip Ahmet Düverioğlu ve Dave Dudzinski’nin sayılarıyla farkı açtı ve skoru 41 – 31’e getirdi. Çeyreğin sonuna gelinirken fark 1 miktar azalsa da Ev sahibi ekip çeyreği 43 – 37’lik üstünlük ile tamamladı.

Soyunma odasından dönüşte Onuralp bitim peş peşe bulduğu sayılarla ikinci yarının ilk 5 dakikasında skoru 52 – 46’da tutmayı başardı. Türk Telekom’un isabet bulmakta zorlandığı bölümde ev sahibi ekip Derek Needham ve Onuralp Bitim’ in bulduğu üçlük isabetiyle fark 10’a çıktı. Bu noktada Türk Telekom’da Axel Bouteille direksiyona geçti 7 – 0’lık seriyle skor 58 – 55 oldu. Çeyreğin son hücumunda Bursaspor’da Dave Dudzinski’nin isabeti ile skor 60 – 55 oldu.

Son çeyrekte Bursaspor yine iyi başlayan taraf oldu ve skor 64 – 55 oldu. Türk Telekom’da Axel Bouteille’in bulduğu sayılarla farkı tekrar 5 sayıya indirse de Türk Telekom 2 teknik faul aldı ve sürümün olayları nedeniyle oyun soğudu. oyunun son bölümünde Bursaspor üstünlüğünü korudu ve maçı 79 – 63 kazanmayı başardı.

Frutti Extra Bursaspor – Türk Telekom Maçının Oyuncu Performansları

Frutti Extra Bursaspor’da Onuralp Bitim mücadeleyi 21 Sayı, 5 Ribaunt ve 3 asist ile maçın yıldızı olurken Derek Deedham da bulduğu 21 sayılık performansı ile göz doldurdu. Dave Dudzinski ise 12 sayıyla öne çıkarken Zach Auguste ise 10 sayı bulurken 10 ribaunt almayı başardı ve 4 asist yapmayı başardı öte yandan Ahmet Düverioğlu ile 10 sayı atarken 9 ribauntluk katkı verdi.

Türk Telekom’da ise Axel Bouteille 19 sayı bulurken 5 kez de ribaunt almayı başardı. Tyrique Jones 16 sayı atarken 6 ribaunt ve 1 asistlik katkı verdi ve Berk Demir 9 sayılık isabet yakalarken 2 kez de ribaunt almayı başardı. Jerian Grant 9 skor üretirken 3 ribaunt aldı ve 8 asistlik katkı verdi. Rıdvan Öncel ise 6 sayı, 5 Ribaunt ve 5 asistlik katkı verirken Nate Sestina ise 4 sayı 3 ribaunt ile takıma katkı sağladı.