Frutti Extra Bursaspor Üçüncü Maçı Kaybetti

ING Basketbol Süper Ligi’nde play off heyecanı sürüyor. Frutti Extra Bursaspor, üçüncü maçta karşılaştığı Fenerbahçe Beko’ya ne yazık ki 93 – 81 mağlup oldu.

Frutti Extra Bursaspor Yıldızlarını Kullanamadı

frutti extra bursaspor

Frutti Extra Bursaspor adına maçta en çok süre alan oyuncu bu sezonun genelinde olduğu gibi yine Onuralp Bitim oldu. Koç Dusan Alimpijevic’in hiç vazgeçemediği genç yıldızım, ING Basketbol Süper Ligi 2021 – 2022 Play Off serisi maçında Fenerbahçe Beko’ya karşı tam 33 dakika 24 saniye süre alan Onuralp Bitim, bu süre zarfında etkili bir performans ortaya koydu.

Oyuncumuz 33 dakika 24 saniye içerisinde rakip potaya 20 sayı gönderirken buna 6 ribaunt ve 2 asistlik de ekleme yapmayı başardı.

Onuralp Bitim’in ardından Frutti Extra Bursaspor Başantrenörü Dusan Alimpijevic’in en çok süre verdiği oyuncu David John Dudzinski oldu. Başarılı basketbolcumuz, 32 dakika 16 saniye süre almasına karşın ne yazık ki beklentilerin altında kalan bir performans sergiledi.

Fenerbahçe Beko savunması karşısında zorlanan oyuncumuz maçı sadece 1 faul ile noktaladı. Dudzinski bu süre zarfında 10 sayı kaydederek 2 de ribaunt aldı ve hiç asist katkısı yapamadı.

Takımımızın Onuralp Bitim’den sonraki en skorer oyuncusu ise kenardan oyuna dahil olan John Michael Joseph Holland oldu. Joseph Holland, 20 dakika 37 saniye oyunda kalarak 15 sayılık bir katkı verdi ve bunun yanına 1 ribaunt 1 asist ekledi. Ne var ki oyuncunun bu performansı da galibiyet için yeterli olmadı.

Maça ilk beşte başlayan ve takımın çifte haneleri gören 4 isminden biri olan Derek Ryan Needham ise 12 sayı 3 ribaunt ve 7 asist ile elinden geleni yaptı.

Tüm bu performanslara karşın Fenerbahçe Beko daha iyi olan taraftı ve bu sebeple takımımızı ING Basketbol Süper Ligi 2021 – 2022 Play Off serisinin üçüncü maçında yenmeyi başardı.

Kenardan Gelenler Bizi Bitirdi

ING Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonu lider bitiren Fenerbahçe Beko, şüphesiz ki play off finalini hedefliyordu. Bu hedef doğrultusunda bu sezonun Türkiye ve hatta Avrupa’daki en sürpriz takımıyla karşılaşmak onları da memnun etmedi.

İlk iki maçta oluşan 1 – 1’lik durum serinin ne kadar zor geçeceğine de işaretti. Geçtiğimiz maçı kaybeden Fenerbahçe Beko, bu maça daha fazla asıldı.

Frutti Extra Bursaspor karşısında Fenerbahçe Beko adına en etkili oyuncu karşılaşmada 28 dakika 4 saniye süre alan Jan Vesely oldu. Yıllar geçse de kalitesinden hiçbir şey kaybetmeyen Jan Vesely, potamıza 16 sayı bırakmasının yanında pota altında 8 ribaunt alarak double double şansını kaçırdı.

Onun yanında asıl katkı ise kenardan gelen isimlerden oldu.

Zira Fenerbahçe Beko kenardan toplamda 44 sayı 13 ribaunt ve 6 asistlik müthiş bir katkı almayı başardı. İlk 5 oyuncularının tıkandığı noktada devreye giren Marko Guduric 11 sayı, Melih Mahmutoğlu 10 sayı ve Metecan Birsen ise 11 sayılık katkı verdiler.