Frutti Extra Bursaspor Valencia’yı Yendi

Frutti Extra Bursaspor, 7 Days EuroCup 16’ncı hafta mücadelesinde Bursa’da taraftarının desteğiyle Valencia Basket’i mağlup etti.

Her dakikasında heyecanın bir an olsun eksilmediği maçta taraftarlara harika bir rekabet izlerken gülen tarafın yeşil beyazlı takımımız olması “buna değdi” dedirtti.

İlk Yarı Çok Dengeliydi

Frutti Extra Bursaspor

Frutti Extra Bursaspor basketbol takımımız, maça Bursalı basketbolseverlerin yoğun desteğiyle başladı. İspanya’nın takımı Valencia’nın oyuncularının bu muhteşem seyirci karşısında çok etkilendikleri maçın başından itibaren yüzlerinden okunuyordu.

Takımımız karşılaşmaya Hayes’in sayısıyla giriş yaptı ve bu basketten aldığı momentumu ilk 4 dakikada 9 sayı bularak sürdürdü. Öte yandan salonun atmosferine alışan Valencia Basket de maçın içine girmeye yavaş yavaş başladı. Öyle ki Frutti Extra Bursaspor karşısında hücumda etkili olmaya başlayan İspanyol temsilcisi, savunmasında da vidaları sıkmayı başardı.

Valencia Basket’in yakaladığı bu momentumu kırmakta zorlanan Frutti Extra Bursaspor, periyodun sonlarına doğru önce beraberliğe yakalandı sonrasında ise rakibin gerisine düştü.

İlk çeyreğin sonlarında skorun bir o tarafa bir o tarafa gittiği sekansında sonunda ise Frutti Extra Bursaspor’un 21 – 18’lik üstünlüğü vardı.

İkinci çeyreğe Derek Needham’ın üç sayılık basketleriyle başlayan yeşil beyazlı takımımız, boyalı alandan ziyade dış atışlarda skora gitmeyi sürdürdü. Tıpkı ilk çeyrekteki gibi, ilerleyen dakikalarda Frutti Extra Bursaspor karşısında varlığını hissettirmeye başlayan Valencia Basket, ilk yarının bitimine dakikalar kala yine öne geçse de çeyrek sonunda Frutti Extra Bursaspor’a yakalandı. Böylelikle dengeli geçen karşılaşmanın ilk yarısın 43 – 40 sona erdi.

Frutti Extra Bursaspor Son Sözü Söyledi

Maçın geneline hakim olan denge üçüncü çeyrekle birlikte yine parkede kendini gösterdi. Her iki takım da birbirlerine ne hücumda ne de savunmada anlamlı bir üstünlük kuramadılar. Hal böyle olunca skor da maçın tamamında olduğu gibi bir İspanyol temsilcisine bir Bursa temsilcimize gitti geldi.

İlk 5 dakikalık bölümün 49 – 49 geçildiği mücadelede ağırlık koyan bu sefer Valencia Basket oldu. Skor farkını açmaya çalışan rakip takım karşısında Frutti Extra Bursaspor da tepkide neyse ki gecikmedi. Özellikle Onuralp Bitim ve David Dudzinski’nin sayılarıyla farkı eriten temsilcimiz yine de son periyoda 64 – 66 geride adım attı.

Maçın karar çeyreğinde Nilüfer Tofaş Spor Salonu’nu dolduran taraftarların nefeslerini kesen bir mücadele yaşandı.

Olağanüstü bir heyecanla devam eden karşılaşmada ilk 3 dakikada farkı açan Valencia Basket oldu.

Bu sekanstan sonra maçın kırılma anı Frutti Extra Bursaspor Baş Antrenörü Dusan Alimpijevic’in aldığı mola oldu. Bu molanın ardından Andrews’in aldığı sorumlulukla skor 71 – 72’ye geldi. Bu gidişata seyirci baskısı da eklenince Valencia Basket’in ritmi tamamen bozuldu ve son 5 dakikaya yeşil beyazlı takımımızın üstünlüğü ile girildi.

Andrews’in tüm yükü sırtlandığı dakikalarda sürekli boş hücumlar yapan Valencia Basket için mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Son bölümde Onuralp Bitim son sözünü söyledi ve 92 -89’luk harika bir galibiyeti Bursa’ya getirdi.