Frutti Extra Bursaspor

Frutti Extra Bursaspor Yönetimi Yabancı Oyuncularına Destek Çıktı

Türkiye’de her geçen gün vaka sayısını artıran yeni tip koronavirüs salgını, tüm liglerin de süresiz olarak ertelenmesine neden oldu. ING Basketbol Süper Ligi’nde yer alan Frutti Extra Bursaspor ekibi de, salgın ile ertelenen müsabakaların ardından örnek bir davranışa imza attı.

ING Basketbol Süper Ligi’nde yer alan Frutti Extra Bursaspor ekibi, yeni tip koronavirüs ile olan mücadele sürecinde örnek bir harekete imza attı. Formasını giyen yabancı basketbolcular ile karşılıklı olarak anlaşmaya giden ve hepsinin de ülkesine dönebilmesi adına izin çıkaran ekip, bu haberi ise bildiri olarak yayınladı.

Ülkelerine Dönebilecekler

Koronavirüs ile olan mücadelede, herkesin ailesini merak ettiği ve ülkesine gitmek istediği süreçte, Frutti Extra Bursaspor yönetimi, yabancı oyuncularının ülkelerine dönmelerini destekledi. Her bir oyuncu için izin çıkaran Bursa temsilcisi, ayrıca oyuncularına da sezon sürecinde göstermiş oldukları performans sebebiyle teşekkür dileklerinde bulundu.

Liglerin ertelenme kararından öncesinde, Süper Lig’de play-off mücadelesinde toplamda 11 galibiyete ve 12 yenilgiye sahip olan üç ekipten biri de Bursa ekibi olmuştu.

Bursa temsilicisinde ise sezon ortasında yalnızca Allerik Freeman dışında, Chris Jones, Perry Jones ve Gabriel Olaseni yabancı olarak forma giyiyordu.