Frutti Extra Bursaspor’dan Galibiyet

ING Basketbol Süper Ligi’nin 7. Haftasında ilk günün son maçında Frutti Extra Bursaspor ile TOFAŞ karşı karşıya geldi. Frutti Extra Bursaspor, Allerik Freeman’ın yıldızlaştığı maçta TOFAŞ’ı 85-75 ile geçti ve 3 galibiyetini aldı. TOFAŞ ise bu sonuçla üçüncü mağlubiyetini aldı.

Allerik Freeman’dan Müthiş Performans

Frutti Extra Bursaspor, TOFAŞ karşısında maça Allerik Freeman’ın serbest atıştan bulduğu sayılarla başladı.TOFAŞ,  Frutti Extra Bursaspor’un 5-0’lık başlangıcına Muhsin Yaşar’ın smacıyla karşılık verdi. Frutti Extra Bursaspor, maçın ilk çeyreğinde çok iyi bir basketbol oynayarak farkı açtı ancak TOFAŞ, ilk çeyreğin sonlarına doğru Jeremy Simmons’ın sayılarıyla maça ortak oldu.

İlk çeyreğin son dakikalarında 4 sayı bulan Jeremy Simmons, takımını maça döndürdü ve maçın ilk çeyreği, Frutti Extra Bursaspor’un 23-22’lik üstünlüğüyle sona erdi.

TOFAŞ, ikinci çeyreğin başında Pako Cruz’dan gelen sayılarla ilk kez öne geçmeyi başaran TOFAŞ, ikinci çeyrekte iyi mücadele etse de Frutti Extra Bursaspor’un etkili hücumuna engel olamadı. Frutti Extra Bursaspor, farkı ilk kez çift hanelere çıkardığı ikinci çeyreğin sonunda soyunma odasına 50-41 önde girdi.

Maçın üçüncü çeyreğinde Frutti Extra Bursaspor oyun hakimiyetini elden bırakmadı. TOFAŞ, birçok kez geriden gelmeyi başarsa da üçüncü çeyrek, Frutti Extra Bursaspor’un 71-62’lik üstünlüğüyle sona erdi. Maçın dördüncü çeyreğinde de TOFAŞ’ın geri gelme çabaları sonuç vermedi ve Frutti Extra Bursaspor, maçı 85-75 kazanmayı başardı.

Maçın en değerli oyuncusu, 37 dakikada 27 sayı, 3 ribaund ve 4 asist ile oynayan Frutti Extra Bursasporlu Allerik Freeman oldu. TOFAŞ’ın en skorer oyuncusu ise 20 sayı üreten Berk Uğurlu oldu.

Frutti Extra Bursaspor, 18/33 ile %55 2 sayı, 14/32 ile %44 3 sayı ve 9/15 ile %60 serbest atış isabetiyle oynadı. Toplam 23 ribaund alan Frutti Extra Bursaspor, 21 faul yaptı.

TOFAŞ ise 22/35 ile %63 2 sayı, 7/18 ile %39 3 sayı ve 10/12 ile %83 serbest atış isabetiyle oynadı. Maç boyunca 34 ribaund alarak rakibine üstünlük kuran TOFAŞ, toplamda 20 faul yaptı.

Dusan Alimpijevic Çok Mutlu

Maç sonrası açıklamalarda bulunan Frutti Extra Bursaspor başantrenörü Dusan Alimpijevic, galibiyetten ötürü çok mutlu olduğunu ifade etti. Uzun süre boyunca sakatlıklarla mücadele ettiklerini belirten Dusan Alimpijevic, maç esnasında birçok oyuncunun pozisyonunu değiştirdiğini ve oyuncularının tüm özverileriyle kararlarını uyguladığını belirtti.

Oyuncularının savunmada gösterdiği efordan çok memnun olduğunu belirten Dusan Alimpijevic, oyuncularıyla gurur duyduğunu ifade etti.

Dusan Alimpijevic¸Frutti Extra Bursaspor taraftarı hakkında da övgü dolu sözler söyledi. Dusan Alimpijevic, Frutti Extra Bursaspor taraftarı önünde oynamanın rakipler için çok zor olduğunu belirtti ve 3 oyuncularından yoksun çıktıkları bu maçta taraftarın verdiği destekten çok memnun olduğunu, taraftarla gurur duyduğunu söyleyerek açıklamasına son verdi.