Frutti Extra Bursaspor’un Maçı Covid-19 Sebebiyle Ertelendi

2020 yılının başından bu yana tüm dünyada milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olan Covid-19; spor dünyasını da olumsuz etkiledi.

Bilhassa Omicron varyantının kısa sürede bulaşması ciddi bir sorun olarak dikkat çekiyor. Türkiye’nin neredeyse her şehrinde vaka sayıları belirgin bir şekilde artıyor. Bunun yanı sıra, spor dünyasında da birçok karşılaşmanın Covid-19 sebebiyle ertelendiğini söyleyebiliriz. Onlardan birisi de FruttiExtra Bursaspor – Virtus Segafredo Bologna mücadelesi!

Maç Neden Ertelendi?

Bursaspor; futbolda olduğu kadar diğer branşlarda da mücadele veren bir kulüp! FruttiExtra Bursaspor; şehrin basketboldaki temsilcisi olarak dikkat çekiyor. Bu sezon ülkemizi Euro Cup’ta temsil eden Bursaspor; 19 Ocak 2022 Çarşamba günü İtalya’nın Virtus Segafredo Bologna takımı ile karşı karşıya gelecekti. Ancak, yeşil beyazlı kulüpteki Covid-19 vakaları dolayısıyla bu karşılaşmanın ertelendiği açıklandı.

FruttiExtra Bursaspor; hem resmi sitesinden hem de Twitter başta olmak üzere sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu açıklama ile söz konusu maçın ertelendiğini ifade etti. Bologna maçının hangi tarihte oynanacağı belirsizliğini koruyor. FruttiExtra Bursaspor; maçın yeni tarihi belli olduğu takdirde bunu yine sosyal medya hesaplarından ve resmi sitesinden paylaşacaktır. Ayrıca, takımdaki Covid-19 vakalarının hangi sporculara ait olduğu da özel hayata gösterilen saygıdan dolayı açıklanmadı. Ancak, beş oyuncunun ve idari personelin testlerinin pozitif olduğu söylendi. Söz konusu kişilerin karantinada olduğu bilgisine de yer verildi.

FruttiExtra Bursaspor Bu Sezon Nasıl Bir Performans Gösteriyor?

Bursa şehrinin ING Basketbol Süper Ligi’ndeki iki temsilcisinden birisi olan FruttiExtra Bursaspor; gösterdiği performansla orta sıralarda yer alıyor. Yeşil beyazlı ekip; 2021 – 2022 sezonunda ING Basketbol Süper Ligi’nde 16 maça çıktı. Bu maçların sekizinden galibiyet ile ayrıldı. Ayrıca, sekiz maçı da kaybetti. Güncel tarih itibariyle, ING Basketbol Süper Lig’inde dokuzuncu sırada yer aldığını söylemeliyiz. Ancak, takımın maç eksiği de bulunuyor.

Daha önce de söylediğimiz gibi FruttiExtra Bursaspor; bu sezon ülkemizi Euro Cup’ta da temsil ediyor. Turnuvanın formatına göre 20 takım iki gruba ayrıldı. Temsilcimiz; B Grubu’nda yer alıyor. Bursaspor’un yer aldığı grup oldukça güçlü! İki İspanyol takımının yanı sıra iki İtalyan, bir Alman, bir Fransız, bir Karadağ, bir Sloven ve bir de Yunan takımı gruptaki rakipler arasında yer alıyor.

FruttiExtra Bursaspor; grubun güçlü olması dolayısıyla bu sezon beklentileri karşılayamadı. Yeşil beyazlı takım; grupta şu ana kadar dokuz maça çıktı. Bu maçların yalnızca üçünü kazanabildi. Altı maçı kaybederek taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Güncel tarih itibariyle, sekizinci sırada yer alıyor. Ancak, temsilcimiz; grubu ilk sekiz içerisinde bitirdiği takdirde sekizli finallere kalma başarısını gösterecek. Bir başka deyişle, Bursaspor’un Euro Cup’taki önü açık!