Frutti Extra Bursaspor

Frutti Extra Bursaspor’un Yeni Hedefi Avrupa

Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle tüm basketbol liglerinin şampiyon ilan edilmeden tescil edilmesinin ardından, Frutti Extra Bursaspor harekete geçti. Süper Lig’deki ikinci sezonunda Avrupa kupalarında mücadele etmek isteyen yeşil beyazlılar, hedefine yönelik çalışmalara başladı.

Süper Lig’deki ikinci sezonunda, Avrupa kupalarında mücadele etmeyi hedefleyen Frutti Extra Bursaspor ekibi, ilk olarak ULEB tarafından düzenlenen EuroCup’a katılmayı düşünüyor. Bunu amaç edinerek gerekli başvuru dosyasını hazırlayan yeşil beyazlılar, dosyayı ULEB yönetimine de gönderdi.

Potanın Timsahları, gelecek sezonda çok daha büyük hedeflerle ve başarılarla adını yazdırma konusunda da son derece kararlı görünüyor. EuroLeague’den sonra ULEB’in 2 numaralı kupası konumunda bulunan Euro Cup için Türkiye’ye ise 2 kulüplük kontenjan ayrıldı. Organizasyona katılacak takımların ise 15 Haziran Pazartesi günü açıklanması bekleniyor.

Geçmiş sezonlarda Türkiye’yi temsilen katılan TOFAŞ, Galatasaray ve Darüşşafaka takımlarının kupa mücadelesi ise koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildi.

Bütçe Belirlenecek

Şimdi adaylardan biri olan Bursaspor ekibi ise bir yandan da yeni sezon bütçesini hazırlıyor. Edinilen bilgilere göre yeşil beyazlıların gelecek sezon için bütçesi de 2-3 gün içerisinde belli olmuş olacak.

Yeni teknik ismin belirlenmesinin sonrasında da ilk olarak iç transfer çalışmalarına yönelecek olan Bursa temsilcisi, sonraki adımda da transfer için harekete geçmiş olacak.

Güncel Yazılar