Frutti Extra Cup Sona Erdi

Basketbola yeni bir heyecan getirmesi ve geleneksel bir organizasyona dönüşmesi planlanan Frutti Extra Cup, ilk kez 15-18 Eylül tarihleri arasında düzenlendi. Bursa-Nilüfer Barış Spor Salonu’nda oynanan turnuvada 5 yerli, 1 de yabancı olmak üzere 6 takım yer aldı.

Frutti Extra Bursaspor, Darüşşafaka Tekfen, Aliağa Petkim, Yukatel Merkezefendi Belediye Denizlispor ve Semt Yalova ile 2020-21 sezonunda Türk Hava Yolları Euroleague’de mücadele eden ALBA Berlin’in yer aldığı turnuvanın şampiyonu ev sahibi Frutti Extra Bursaspor oldu.

İlk 3 Gün

Turnuvanın açılış maçında Darüşşafaka Tekfen ile Aliağa Petkim karşı karşıya geldi. Darüşşafaka Tekfen, yüksek skorlu geçen maçın ilk periyodunda avantajı ele geçirdi ve soyunma odasına 41-36 önde girdi.

Üçüncü çeyrekten itibaren iki takım da savunmalarını sertlerştirdi. Darüşşafaka Tekfen, ilk yarıda yakaladığı üstünlüğü korumayı başardı ve ilk kez düzenlenen Frutti Extra Cup’ın açılış maçında Aliağa Petkim’i 72-64 mağlup etmeyi başardı.

Turnuvanın ilk günündeki ikinci maçta Frutti Extra Bursaspor ile ALBA Berlin karşı karşıya geldi. Maçın ikinci çeyreğinde iyi bir oyun oynayıp üst üste sayılar bulan Frutti Extra Bursaspor, ALBA Berlin’i 89-75 mağlup etmeyi başardı

Turnuvanın ikinci gününde Aliağa Petkim Semt Yalova’yı 73-68,  Frutti Extra Bursaspor ise Yukatel Merkezefendi Belediye Denizlispor’u 79-64 ile geçti.

Turnuvanın üçüncü gününde oynanan maçlarda ise Darüşşafaka Tekfen Semt Yalova’yı 74-58, ALBA Berlin ise Yukatel Merkezefendi Belediye Denizlispor’u 101-92 mağlup etti.

Son Gün

Turnuvanın beşincilik maçı Semt Yalovaspor ve Yukatel Merkezefendi Belediye Denizlispor arasında oynandı. Yukatel Merkezefendi Belediye Denizlispor’u 59-56 mağlup eden Semt Yalova, turnuvanın beşincisi oldu.

Frutti Extra Cup’ın üçüncülük maçında ise ALBA Berlin ve Aliağa Petkim karşı karşıya geldi. Aliağa Petkim, ALBA Berlin’i 90-89 ile geçti ve üçüncü olmayı başardı.

Frutti Extra Cup’ın finalinde ise Frutti Extra Bursaspor ile Darüşşafaka Tekfen karşı karşıya geldi. Frutti Extra Bursaspor, maça 6-0’lık bir seri ile başladıktan sonra Olaseni ile pota altında sayılar bulan Darüşşafaka Tekfen, ilk çeyreği 19-14 önde tamamladı. İkinci çeyreğe iyi başlayan Frutti Extra Bursaspor, ilk yarıyı 47-31, maçı ise 61-48 kazanarak ilk kez düzenlenen Frutti Extra Cup’ta şampiyon oldu.