Hamza Hamzaoğlu

Hamza Hamzaoğlu Anadolu Kulüplerinin Durumunu Değerlendirdi

TFF 1. Lig ekiplerinde yer alan Bursaspor ekibinin şampiyon olmasının ardından diğer kulüplerle ilgili Hamza Hamzaoğlu açıklama yaptı.

Gençlerbirliği ekibinin başarılı Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Anadolu takımlarına ilişkin açıklama yaptı. Bursaspor ekibinin şampiyon olmasının ardından, bu hedefi diğer kulüplerin de koymaya başladığını ifade etti.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Bursaspor ekibinin şampiyon olmasının ardından Anadolu kulüplerinin inancının arttığını söyledi. Yeşil beyazlı takımın yaşamış olduğu şampiyonluğun ayrıca rekabeti kızıştırdığını da ifade etti.

Anadolu’dan Bir Şampiyon Daha Çıkabilir

Açıklama yapan tecrübeli teknik adam, son senelerde gelirlerin de Anadolu kulüplerine daha doğru bir şekilde dağıtıldığını söyledi. Bu süreçte ayrıca daha iyi oyuncuların da transfer edildiğini belirten Hamzaoğlu, alt yapı ekiplerinde daha fazla yatırım yapıldığını ekledi.

Oyuncu yetiştirmeye başlamanın ardından da rekabetin kızıştığını söyleyen teknik adam, dört büyük takımların ardından beşinci büyük olarak Bursaspor’un geldiğini söyledi. Yeşil beyazlı takımın şampiyonluğunun ardından da diğer kulüplerin bu hedefi edindiklerini belirtti.

Teknik adam, ayrıca önümüzdeki süreçte Anadolu’dan bir şampiyon daha çıkabileceğine dikkat çekti. Koronavirüs salgınının ardından ise herkesin aynı şartlarda hazırlanacağını söyleyen çalıştırıcı, ilk 3-4 haftanın yüksek tempoda geçmeyeceğini de belirtti. Bu dönemde ayrıca sakatlıkların da yaşanabileceğini ekleyerek doğru planlamanın gerektiğinin altını çizdi.