İbrahim Üzülmez

İbrahim Üzülmez’den Açıklama

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Bursaspor Kulübü’nün Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle yaşanan izolasyon dönemine ilişkin konuştu. Video konferans yöntemi ile bazı açıklamalarda bulunan yeşil beyazlı teknik adam, 3’üncü şampiyonluğunu Bursaspor ile yaşamak istediğini ekledi.

Tecrübeli teknik adam liglerin tamamlanmasından yana olduğunu ifade ederek, geriye kalan maçların ise deplasmanlı olarak değil karantina bölgesi olarak seçilecek bir şehirde yapılmasını tavsiye etti. Virüsün çökertmiş olduğu futbol ekonomisinin ise fedakarlıklar ve altyapı ile de aşılacağını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından resmi bir tarihin açıklanmamasına da değinen İbrahim Üzülmez, 5’erli 6’şarlı gruplar şeklinde antrenman durumunu ise anlamadığına dikkat çekti. Ve yaşanan bu duruma ise kızgın olduğunu dile getirdi.

Gruplar Halinde Çalışanları Anlamıyorum

İzolasyon sürecinde ev hayatının nasıl gittiğini de anlatan Üzülmez, evde çocukları ve ailesi ile beraber olduğunu ifade etti. Spor yaptığını, televizyon izlediğini ve bazen de eski maçları izlediğini de belirtti.

Yaşanan sürecin kolay olmadığına da dikkat çekerek, dünyanın bu virüs belasından bir an önce kurtulması gerektiğini söyledi.

Koronavirüs salgını sebebiyle futbolu da özlediğini ifade eden yeşil beyazlı çalıştırıcı, futbolun ise konuşulmasının doğru olmayacağına dikkat çekti. Her gün vakalar devam ederken spor camiasında bazı takımların gruplar halinde antrenman yapmaya başlamasını ise anlamadığını ekledi. Beş altı kişilik gruplar halinde antrenmanı anlamadığını söyleyen teknik adam, faydanın takım halinde yapıldığında görüleceğini de vurguladı.