İrfan Buz

İrfan Buz Takımına İlişkin Değerlendirme Yaptı

TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor Kulübü Teknik Direktörü İrfan Buz önemli açıklamalara imza attı. Yeşil beyazlı takımın skorer isimlerinden olan Yevgen Seleznov ile ilgili konuşan teknik adam, sakatlıktan döndüğünü ve onunla takımın daha iyi olacağının altını çizdi.

Bursaspor Futbol A Takımı Teknik Direktörü İrfan Buz, takımının durumuna ilişkin konuştu. Sakat olduğu için bir süredir maçlarda forma terletemeyen Yevgen Seleznov’un sakatlıktan döndüğünü belirtti. Ve artık onunla daha iyi bir takım sahaya çıkacağını söyledi.

Morali Bozuk Bir Bursaspor Vardı

Gündeme dair de konuşan tecrübeli teknik adam, son 8 günde 3 maç oynadıklarına dikkat çekti. Göreve gelmiş olduklarında morali düşük bir Bursaspor olduğunu da belirtti. Tanıdığı, sevdiği ve 1. Lig’de olmaması gereken bir camia olduğuna da vurgu yaptı.

Kaliteli oyunculara sahip olan bir kulüp olduğunu da belirten İrfan Buz, motivasyon bakımında futbolcuları hazırlamaya çalıştıklarını ekledi. Taktiksel bakımdan, takım boyuyla ve baskıyla ilgili de dokunuşlar yaptıklarını söyledi.

Oyuncularının çok iyi cevap verdiğini de belirten Buz, bu süreçte de çok önemli 9 puan aldıklarını söyledi. Ve bu nedenle de çok sevinçli olduklarının bilgisini verdi.

Taraftarın da stadyumda olması durumunda ise durumun çok daha farklı olacağını ekleyen teknik isim, onlara layık olmaya çalışacaklarının da altını çizdi.