Ali Özkan

Ali Özkan’ndan Şampiyonluk Açıklaması Geldi

Koronavirüs salgınına ilişkin konuşan Karacabey Belediye Başkanı, ilçenin spor kulübüne ilişkin de açıklama yaptı.

Karacabey Belediye Başkanı ve Bursa temsilcisi Karacabey Belediyespor Onursal Başkanı Ali Özkan, koronavirüse ilişkin açıklamada bulundu.

Karacabey Belediyespor ekibinin hayal dahil edilemeyecek bir yılı gerçekleştirdiğini belirten Özkan, sahalara geri dönüldüğünde şampiyonluk turu atılacağına vurgu yaptı.

TFF 3.’üncü ligde mücadele eden Karacabey Belediyespor ekibinin başarısını öven Başkan Ali Özkan, sahalara dönüldüğünde 2’inci Lig’e yükselmenin de kutlanacağına dikkat çekti.

Salgının bir an önce bitmesine yönelik dileklerde de bulunan yönetici, takımının matematiksel olarak şampiyonluğu garantilediğini söyledi. Bu sebeple de liglerin yeniden başlamasının iple çekildiğinin altını çizdi.

Sırasıyla Yükselmeyi Başardık

İlçe stadyumunda açıklama yapan Belediye Başkanı, tüm Türkiye ve dünyada olduğu gibi Karacabey’de de stadyumun sessiz olduğunu belirtti. 2014 yılında takımın ikinci amatör kümede mücadele ettiğini sırasıyla da 2’inci amatör kümeden 1’inci amatör kümeye ve süper amatör kümeye yükseldiğini ekledi. Sonrasında Bölgesel Amatör Lig ve 3’inci Lig’e çıkma imkanına da kavuştuklarını söyledi. Şimdi de sırada 2’inci Lig’e yükselmenin olduğunu söyleyen Başkan, sezonun bitimine 6 maç kalsa da 19 puan farkla ilerde olduklarını söyledi. Ve şampiyonluk turu açmak için de maçların başlamasını beklediklerini ifade etti.