Ali Akman

Koronavirüs Tedbirleri Bursaspor Kulübü’ne de Etki Etti

Yeni tip koronavirüs salgını, spor kulüplerini de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın, dünyada da pandemi olarak varlığını sürdürüyor.

Türkiye’yi de her geçen gün etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını için, her geçen gün alınan tedbirler ise, salgının önüne geçilmesi adına artıyor. Bu dönemde alınan kararlardan biri ise tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesi olmuştu. Fakat süreç içerisinde ayrıca dün yapılan açıklama ile, 20 yaş altı kişilerin de sokağa çıkmasının yasak olduğu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bildirildi.

Durumdan etkilenenlerden biri de TFF 1. Lig ekiplerinden olan Bursaspor Kulübü oldu. Yeşil beyazlı kulübün genç oyuncuları da söz konusu süreçten ve alınan 20 yaş altı yasak kararından etkilendi.

Alınan karar sonrasında, ilk olarak 65 yaş ve üstündeki kişilerin yanı sıra, kronik hastalığı olan kişilerin de sokağa çıkması yasaklanmıştı. Fakat bunun yanı sıra, dün alınan kararla 20 yaş altındaki kişilerin de sokağa çıkması yasaklanmış oldu.

4 Oyuncunun Dışarı Çıkması Yasak

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle, liglere ara verilen dönemde, alınan son kararla Bursaspor Kulübü’nden enç oyuncularının dışarı çıkması yasaklanmış oldu.

Yeşil beyazlı kulüpte 2002 doğumlu Ali Akman ve 2001 doğumlu Batuhan Kör, 2000 doğumlu İsmail Çokçalış ve 2001 doğumlu Ozan İsmail Koç dışarı çıkamayacak.