Ertuğrul Ersoy

Le Havre Ekibine Transfer Olan Ertuğrul Ersoy Bursaspor’a Dair İtiraflarda Bulundu

TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor’da geçmiş sezonlarda forma giyen Ertuğrul Ersoy, yeni takımı Le Havre ile ilgili açıklama yaptı. Transferine ilişkin konuşan milli oyuncu, yeşil beyazlı kulübe ihanet etmediğini ifade etti.

Geçmiş sezonlarda Bursaspor ekibinde forma terleten Ertuğrul Ersoy, yeni transfer edildiği Le Havre ekibine ilişkin konuştu. Uzun bir süre boyunca Avrupa’da Türkiye’yi temsil etmek istediğini belirten sporcu, yeşil beyazlı kulübe de ihanet etmediğini söyledi.

Bursaspor ekibinde kaptanlık görevine de getirilmiş olan başarılı futbolcu Ertuğrul Ersoy, koronavirüs gündemine dair de açıklamalarda bulundu. Salgının Fransa’da çok daha erken görüldüğünü belirterek başlangıçta vaka sayısının 10-15 arasında kaldığını söyledi.

Fransa’da Umursamazlık Çok Var

Bu dönemde antrenmanlara devam ettiklerini de vurgulayan sporcu, olay tehlikeli sayılara geldiğinde de Fransa’nın ciddi tedbir almaya başladıklarını ifade etti.

Onlara göre Türkiye’nin kurallara daha fazla uyduğunu belirten Ersoy, Fransa’da umursamazlığın 2-3 kat fazla olduğuna da vurgu yaptı.

Salgın sonrasında Türkiye’ye gelişinin ardından 14 gün karantinada kaldığını söyleyen sporcu, öncelikle kafa tatili yaptığını belirtti. Sonrasında ise haftanın 6 gününü bireysel antrenörü ile çalıştığına dikkat çekti. Bireysel hocaların kendisi için bir eksik olduğunu da belirten oyuncu, eskiden her şeyle kendi başına çıkabileceğini düşündüğünü de itiraf etti.