Bursaspor

Ligler Ertelenince Bursaspor Ekibi Salı Gününe Kadar İzinli Oldu

Çin’de Wuhan isimli kentte ilk vakanın görülmesinin ardından kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs Türkiye’yi de vurdu. Liglerin süresiz olarak ertelenmesi sebebiyle Salı gününe kadar izin yapacak olan yeşil beyazlı ekibin, 24 Mart gününe kadar izinli olduğu ve akşamında ise tekrar hazırlıklarına devam edeceği öğrenildi.

Türkiye’de görülen ilk vakanın ardından tedbir amaçlı tüm spor müsabakalarının seyircisiz oynanmasına karar verilmişti. Fakat vaka sayısının artması ve hayatını kaybeden kişilerin olması sebebiyle, Gençlik ve Spor Bakanlığı dün itibariyle yeni bir tedbir kararının alındığını bildirdi.

Yeni tip koronavirüse karşı tedbir alınması için, ülkedeki tüm spor müsabakalarının süresiz olarak ertelenmesine karar veren Gençlik ve Spor Bakanlığı, açıklamasını dün akşam üstü saatlerinde gerçekleştirdi.

Bu kararın üzerine ise TFF 1’inci Lig ekiplerinden olan Bursaspor izne çıktı.

Salı Akşamı Hazırlıklar Tekrar Başlayacak

Liglerin ertelenmesi sebebiyle Salı gününe kadar tatil yapacak olan yeşil beyazlı ekibin, 24 Mart gününe kadar izinli olduğu öğrenildi.

Teknik Direktör İbrahim Üzülmez’in bu kararında, liglerin başlama tarihinin henüz belli olmamasının etkili olduğu öğrenildi.

Yeni bir gelişme ve karar olmaz ise, Bursaspor Kulübü, müsabakaların hazırlıklarına ise Salı akşamından itibaren devam etmiş olacak.