Manisa Fk 2 – 1 Gençlerbirliği

Spor Toto 1. Lig’de 30. Hafta ‘ da Manisa FK kendi sahasında başkent ekibi Gençlerbirliği ile karşı karşıya geldiler.

İlk yarıyı 1 – 0 başkent ekibi Gençlerbirliği karşısında geride tamamlayan ev sahibi ekip Manisa FK sahadan ikinci yarıda buldukları goller ile 2 – 1 ‘ lik skor ile galip olarak ayrılan taraf oldu.

Başkent ekibi Gençlerbirliği’ nin karşılaşma ‘da ilk yarıda tek golü 31’ dakikada M. Rharsalla’ dan geldi.

Ev sahibi takım Manisa FK ‘ nın galibiyeti getiren golleri ile karşılaşmada ikinci yarıda 47’ dakikada B. Tabla ve 80’ dakikada Kaan Kanak’ tan geldi.

Karşılaşma sonun da Spor Toto 1. Lig’de 30. Hafta ‘ da Manisa FK 3 puan ile kapadığı hafta da 48 puana ulaşırken lig de 8. Sırada yer aldılar.  Konuk başkent ekibi Gençlerbirliği ise puansız olarak tamamladığı haftada 21 puan da kalırken düşme hattın da 17. Sırada kaldılar.

Manisa FK Spor Toto 1. Lig’de 31. Hafta da Sakaryaspor deplasmanına konuk olurken, başkent ekibi Gençlerbirliği ise hükmen 3 puan ile haftayı geçecekler.

Manisa Fk İkinci Yarıda Buldukları Goller İle Kazandı

Spor Toto 1. Lig’de 30. Hafta ‘ da Manisa FK kendi sahasında başkent ekibi Gençlerbirliği ni karşılaşmanın ikinci yarısında buldukları goller ile sahadan 2 – 1 ‘ lik skor ile galip olarak ayrılarak 30. Haftayı galip olarak tamamladılar.

İlk yarı da konuk başkent ekibi Gençlerbirliği daha etkili olurken aradıkları golü de ilk yarıda 31’ dakikada S. Doukara’ nın pasında M. Rharsalla ile buldular. İlk yarıyı 1 – 0 ‘ lık skor ile önde tamamlayan başkent ekibi ikinci yarıda ise rakibinin gollerine engel olamadılar.

Karşılaşma da ikinci yarıda ise ev sahibi takım Manisa FK daha etkili taraf olarak oyuna başladılar.

İkinci yarıya Manisa FK oyuncu değişikliği ile başlayarak hücumda M. Gakpa ile oyuna başladılar ki bu değişiklik ile oyunda tempoyu da arttırdılar. Sağ çizgide etkili bir isim olan M. Gakpa rakip yarı sahada etkili pozisyonlar yakaladı.

Oyunu üstünlüğünü eline alan ev sahibi Manisa FK rakip başkent ekibinin de attığı gol sonrasında savunma ağırlık oyunu ile kontra atak fırsatları ile etkili olmak iste de ev sahibi buna izin vermedi.

Manisa FK ikinci yarının başlaması ile etkili oyunu ile rakibini rakip yarı sahada pres’ i ile başladılar ve 47’ dakikada erken gelen bir gol ile karşılaşmada dengeyi getirdiler.

Ev sahibinde galibiyet golü ise 80’ dakikada serbest vuruşta Kaan Kanak’ dan gelerek takımına 3 puanı getirmiş oldu.

Manisa Fk Play Off’a Kalmak İstiyor

Manisa FK başkent ekibi karşısında aldıkları 3 puan ile play off’a bir adım daha yaklaşarak 8: sıra da yer alırken play – off şanslarını da devam ettirmiş oldular.