Mesut Mestan

Mesut Mestan Bursaspor Taraftarına Adeta Övgü Yağdırdı

Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan, katılmış olduğu televizyon programında çarpıcı açıklamaları ile yine spor gündemine oturdu.

Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan, Mehmet Ali Ekmekçi ve Serkan Yetişmişoğlu’nun evde kalanlar için hazırlamış olduğu programa konuk oldu. Programda son derece çarpıcı açıklamalar yaparak da yine gündeme bomba gibi düştü.

Yeşil beyazlı kulübün Başkanı Mesut Mestan, takımın yeşil beyazlı taraftarı ile anıldığına dikkat çekerek, futboldaki çorbanın tadının tuzunun da taraftar olduğunu vurguladı.

Süper Lig Bursaspor Kulübü’nü Mali Açıdan Rahatlatır

Küresel salgın olan yeni tip koronavirüs salgını, taraftarın da maçta olmasını engelleyen bir durum olduğu için, Mesut Mestan, taraftar ile oynanacak maçları da iple çektiğini itiraf etti. Pek çok takımdan da daha fazla taraftara oynadıklarını söyleyerek, çok sabırlı ve arzulu olduklarını da söyledi.

Öte yandan, takımının Süper Lig’de mücadele etmesi gereken bir takım olduğuna da değinerek, bu sayede mali açıdan da ciddi anlamda rahatlayacağını belirtti.

TFF 1. Lig içerisinde tüm sezon boyunca yalnızca 11-12 milyon lira gelir elde ettiğini de ifade eden Mestan, Süper Lig’de yıl boyunca bunun 100-120 milyon olma şansı olduğunu söyleyerek, yükselmelerinin ciddi bir kazancı da beraberinde getirmiş oldu.