Mesut Mestan

Mesut Mestan Küme Düşme Kararını Değerlendirdi

TFF 1. Lig’de mücadele eden ve Play-Off yarı finaline kadar çıkan Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan önemli açıklamalarda bulundu. Süper Lig’in 24 takımla oynanması gerektiğini belirten yönetici, küme düşmenin kaldırılması kararını da değerlendirdi. Kendi kulübünün ve Akhisar Belediyespor’un da Süper Lig’de mücadele etmesi gerektiğine dikkat çekti.

TFF 1. Lig’de mücadele eden ve Play-Off yarı final mücadelesinde Adana Demirspor ile kozlarını paylaşan Bursaspor, oyunu kaybetmişti. Süper Lig’e yükselme yolunda oynanan Play-Off final mücadelesinin kazananı ise Fatih Karagümrük ekibi olmuştu.

Liglerin sona ermesinin ardından, pandemi sebebiyle ise Türkiye Futbol Federasyonu bu  sezon için liglerde küme düşme durumu kaldırdığını duyurmuştu. Bu kararın ardından ise Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan değerlendirmede bulundu.

22 Takım Duyumları Bizi Rahatsız Ediyor

Pandemi nedeniyle küme düşmenin kaldırılması hususunda Bursaspor Kulübü olarak gereken desteği verdiklerini belirten yönetici, farklı bir konuya daha değindi.

Süper Lig’in 22 takıma çıkarılması hususundaki söylemlerin kendilerini rahatsız ettiklerini belirten Mesut Mestan, yeni bir düzenleme yapılacak sayının 24 olması gerektiğinin altını çizdi.

Bursaspor ve Akhisar Belediyerspor’un da Süper Lig’e alınarak, sayının 24’e çıkması gerektiğine dikkat çeken yönetici, bu konunun da takipçisi olacaklarını ekledi.

Güncel Yazılar