Mesut Mestan

Mesut Mestan’dan Kovid-19 Testi İle İlgili Açıklama Geldi

TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan, yeşil beyazlı takımda maç hazırlıklarına başlandığını söyledi. Tüm kulübün ve kendisinin de Kovid-19 testine girdiğini ifade etti.

 

Liglerin 12 Haziran günü başlamasına ilişkin alınan karara da saygı duyduğunu söyleyen Mesut Mestan, kupayı futbol oynayarak alın teri ile kazanmak istediklerini belirtti.

 

Önceliğin her zaman insan sağlığı olduğunun altını çizen kulüp başkanı, futbol oynamak istediklerini de ekledi. Futbolun, Türkiye’nin önde gelen lokomotiflerinden birisi olduğuna da dikkat çeken Mestan, futbolcuların da sağlıklı bir ortamda futbol oynamak istediklerini vurguladı.  Fakat görünen noktada hem Türkiye’de hem de Avrupa genelinde bu anlamda büyük sıkıntıların varlığını hatırlattı.

 

Bizim Evimiz Süper Lig

 

Kulübün artık toplanmaya başladığına da vurgu yapan Bursaspor Başkanı, herkesin testten geçirildiğini ve sonuçları da beklediklerini belirtti. Herkesin negatif çıkmasına ilişkin dileklerini de ekleyen yeşil beyazlı yönetici, herkeste olan tedirginliğin onlarda da olduğunu ifade etti.

 

Sezona başlangıç döneminde, son derece iddialı bir kadro kurduklarını da söyleyen yönetici, tekrardan evleri olan Süper Lig’e dönmek istediklerini ekledi. Türkiye’de 5 şampiyon takımdan biri olduklarını da belirterek, kulübünün yerinin TFF 1. Lig olmadığını söyledi. Hem alt yapısı ile, hem de oyuncu kalitesi, oyuncu yetiştiriciliği ve milli takım destekleme konusunda da Türk futbolunun bel kemiği olduklarına ayrıca dikkat çekti.