Oğuz Savaş

Milli Basketbolcu Oğuz Savaş Bursaspor Kadrosunda

Koronavirüs salgını nedeniyle basketbola verilen aranın ardından, Türkiye’de ligler için tescil kararı alındı. Hem ekonomik krizle burun buruna gelen hem de yeni sezonun hazırlıklarına yönelmek isteyen spor kulüpleri ise yerli transferlere ağırlık verdi.

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Frutti Extra Bursaspor Kulübü, bu dönemde yeni sezonun hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden kulüplerin başında geldi. Yeşil beyazlı kulüpten yapılan son açıklamaya göre ise yeni bir transfer haberi geldi. Bursa temsilcisi ekip, 33 yaşındaki tecrübeli basketbolcu Oğuz Savaş ile anlaştığını duyurdu.

Gelecek sezon hazırlıklarına devam eden Frutti Extra Bursaspor Kulübü, bomba gibi bir transfer haberi ile büyük yankı uyandırdı. Pivot oyuncusu Oğuz Savaş ile anlaştığını duyuran yeşil beyazlı kulübe destek çığ gibi geldi. Konuya ilişkin açıklama ise Bursa kulübünden geldi.

Milli basketbolcu ile anlaştığını duyuran Bursaspor, 2020-21 sezonunda iki kulvarda mücadelede edecek olan kadrosuna bir ismi daha eklediğini ifade etti.

Dünya İkinciliği Sevinci Yaşadı

A Milli Takımla Dünya ikinciliği yaşamış olan Oğuz Savaş ile kadroyu daha da güçlü hale getiren Frutti Extra Bursaspor, transfer haberiyle de dikkatleri çekti.

Avrupa Ligi’nde toplam 1196 sayı atma başarısı gösteren Savaş, 2004 yılından bu yana da Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden bir isim oldu.

Güncel Yazılar