Murat Sözkesen

Murat Sözkesen’den Bursaspor İtirafları Geldi

TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor Kulübü’nun efsane oyuncularından biri olan Murat Sözkesen, kendi dönemi ile şimdiki dönemi kıyasladı. Kendi zamanında Süper Lig şampiyonu takımlardan daha iyi bir takıma sahip olduklarını belirterek, kendi olmuş olsaydı ligden düşmeyeceğini de ekledi.

TFF 1. Lig’de mücadele veren Bursaspor Kulübü’nün unutulmayan efsanelerinden biri olan Murat Sözkesen, takıma ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yeşil beyazlı takımın, kendi döneminde Süper Lig şampiyonu olandan çok daha iyi olacağını belirtti. 2004 yılında kendi takımda olmadığını söyleyen efsane futbolcu, kendisi olmuş olsaydı Bursaspor’un düşmeyeceğini de ekledi.

İbrahim Yazıcı’nın Şampiyonlukta Rolü Büyük

Efsane sporcu, Bursaspor’un düşmesinin Türkiye’nin kaybetmesi anlamına geldiğine de dikkat çekti. Sosyal medyada bir canlı yayına katılan Sözkesen, en çok da Gordo Milne döneminde yeşil beyazlıların hücum bakımından önemli bir süreç yaşadığını da ekledi.

Önceki dönemlerde de yeşil beyazlı takımın kadrosunun, inanılmaz isimlerden oluştuğunu ifade ederek, yaşanan şampiyonlukta İbrahim Yazıcı’nın da büyük bir role sahip olduğunu vurguladı. Kendisinin bu süreçte çok önemli bir duruş sergilediğini ifade ederek, futbolcuların da inanılmaz performanslara imza attığının altını çizdi. Bir şeylerin de o süreçte rayına oturduğunu söyleyerek, takımının şampiyonluğu da daha önce yaşaması gerektiğini özellikle vurguladı. Fakat sonrasında yönetimde yapılan birtakım hataların takımı etkilediğini hatırlattı.