Mustafa Er İle Birlikte 5 Farklı Hoca Oldu

Spor Toto 1. Lig’de kötü anlamda tarihi bir dönem yaşayan yeşil beyazlı temsilcimiz Bursaspor, Mustafa Er ile anlaştı.

Türkiye futbol tarihinde çok ayrı bir yeri olan Bursaspor, hatırlanacağı gibi teknik direktör Ertuğrul Sağlam önderliğinde Turkcell Süper Lig 2009 – 2010 Sezonu’nda şampiyon olmuştu.

Anadolu takımları için devrim niteliğinde olan bu büyük başarının ardından yeşil beyazlı camiamız “beşinci büyük” olarak anılıyordu. Fakat aradan geçen yıllarda ne yazık ki başarı ve istikrar Bursa’yı terk etti.

2010 – 2011 Sezonu’nda UEFA Şampiyonlar Ligi müziğinin çaldığı Bursa’da artık çalan tek şey tehlike çanları.

Bursaspor Koltuğuna Teknik Direktör Dayanmıyor

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’na hayli sıkıntılı bir şekilde giren yeşil beyazlı ekibimiz, transfer süreçleriyle epey bir uğraştı.

Geçmiş yönetimlerin hatalarından kaynaklı olarak biriken borçlar, Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA ve FIFA nezdindeki oyuncu dosyaları ve davalar derken kulüp büyük bir sorunlar yumağının tam merkezindeydi.

Saha dışında bunlar yaşanırken saha içinde ise sezona, camianın evladı olan teknik direktör Mustafa Er ile başlanması planlanıyordu.

Ne var ki teknik direktör Mustafa Er, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda takımın başında yalnızca 1 maça çıkabildi. İlk haftada oynanan Adanaspor karşılaşmasında alınan 1 – 1’lik sonuç sonrasında, Bursasporlu teknik direktör ile yollar ayrıldı.

Bursaspor teknik direktörlük koltuğu Mustafa Er sonrasında teknik direktör Fatih Tekke’ye emanet edildi.

Teknik direktör Fatih Tekke, Ağustos’ta aldığı takımla 5 maça çıkabildi. Bu süreçte 3 mağlubiyet 1 beraberlik alan genç teknik direktör, sadece Yılport Samsunspor karşısında galibiyet görebildi. 19 Eylül 2021 geldiğinde ise onun da görevine son verildi.

Fatih Tekke’nin ardından göreve gelen isim Özcan Bizati oldu. Henüz Eylül 2021 bitmeden üçüncü teknik direktörüyle yola devam etme kararı veren yönetim de bu sürede ciddi şekilde sorgulandı.

Teknik direktör Özcan bizati, seleflerine göre çok daha uzun(!) süre görev yaptı.

12 Aralık 2021’de koltuğundan ayrılmadan önce Bursaspor 14’üncü sırada küme düşme hattının yakınlarında bulunmayı sürdürüyordu. 79 günlük görev süresi boyunca Özcan Bizati de kötü gidişe dur diyemedi.

Tamer Tuna göreve geldiğinde ise Bursaspor yeni teknik direktör bulmakta bile zorluk çekmişti. Kulübün tarihinin en zorlu dönemlerinden birinde yönetim değişikliğine de denk gelen teknik direktör Tamer Tuna da elbette bu koşullarda başarılı olamadı ve o da 74 günlük maceranın ardından Bursa’dan ayrıldı.

Mustafa Er Bir Kez Daha

mustafa er

Teknik direktör Tamer Tuna’nın ayrılığının ardından bu sezonun BEŞİNCİ hocasını arayan Bursaspor Yönetim Kurulu, yine en başa döndü. Takımın koltuğuna oturtulan kişi olarak camianın evladı kontenjanından Mustafa Er seçildi.

Sezon başında takımla sadece 1 maça çıkabilen teknik direktör Mustafa Er, böylece sezon bitmeden Bursaspor’a yetişti.

Şu anda Spor Toto 1. Lig’de 18’inci sırada 25 puanla bulunan yeşil beyazlı takımımızın sezonu Mustafa Er ile bitirip bitirmeyeceği ise merak konusu…