Bursaspor zirve

Profesyonel Futbol Disiplini Kurulu Bursaspor’da Ceza İndirimine Karar Verdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, TFF 1’inci Lig ekiplerinden olan Bursaspor ekibine yönelik indirim kararı aldı. Yeşil beyazlı Kulüp Başkanı Mesut Mestan ve futbolcu Abdullahi Shehu için ceza indirimi gerçekleşti. Yapılan açıklamaya göre Shehu için verilen 2 maç cezası 1 maça ve Bursaspor Kulüp Başkanı Mesut Mestan için verilen 15 günlük hak mahremiyeti cezasının da ihtar olarak değiştirildiği belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, TFF 1’inci Lig’in iddialı ekiplerinden biri olan Bursaspor’da ceza indirimine karar verdi. Yeşil beyazlı Kulüp Başkanı Mesut Mestan ve beraberinde Abdullahi Shehu için indirim kararı alındığına yönelik bilgi paylaşımı geldi.

Mesut Mestan Ve Shehu Cezalarında İndirim

Konuya ilişkin ilk açıklama ise TFF’den geldi. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun yeşil beyazlı kulüpte forma giyen Shehu için vermiş olduğu 2 maç cezasının 1 maça düşürüldüğü bilgisi geldi.

Öte yandan Bursaspor Kulüp Başkanı Mesut Mestan için de Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan 15 günlük hak mahrumiyetine ilişkin cezası verilmişti. Bu cezanın da ihtar olarak düzeltilmesine karar verilmiş olduğu, TFF tarafından verildi.