Real Madrid Arda’yı Bayer Leverkusen Takımına mı Kiralayacak?

Türkiye’de transfer gündeminin ilk sırasında sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin 18 yasındaki yıldızı Arda Güler yer alıyor.

Bu sezon sarı lacivertli takım Fenerbahçe formasıyla gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Arda Güler’ in yeni adresi resmen Real Madrid oldu.

Sarı Lacivertli kulübün Başkanı Ali Koç’un da belirttiği üzere Arda Güler, bir sezon daha Fenerbahçe’de kalmak istemediğini belirterek takımdan ayrılacağını vurguladıktan sonra ilk açıklama geldi ve Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Real Madrid ilk görüşmelerin başlandığı bildirildi.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklaması sonrasında Arda Güler de Atatürk Havalimanı’na geldi ve yeni takımına imza atmak için yola çıkarken genç futbolcu İspanya yolcusu oldu.

Performansı ile oldukça dikkat çeken isimlerden birisi olan genç oyuncu Arda Güler’in İspanyol Kulübü Real Madrid’ e transferinin de maliyeti ortaya çıktı. Fenerbahçe’ nin 18 yasındaki yıldızı Arda Güler için İspanyol kulübü 20 Milyon Euro bedelle feshi karşılığında takımına kazandırdılar. Ayrıca bonuslar ile beraber bu tutar 30 Milyon Euro’ ya kadar çıkarken, ileride diğer bir kulübe transferi halinde; Real Madrid elde edeceği transfer bedelinin %20’si sonraki satıştan pay olarak sarı lacivertli takıma ödeyecekler.

İspanyol ekibine imzaladıktan sonra ise transferinin resmileşmesinin ardından Almanya’nın Bayer Leverkusen takımına kiralanacağı iddia edildi.

İSPANYOL DEVİNİ GELECEK SEZON ALONSO ÇALIŞTIRACAK

İspanyol devinin 18 yaşındaki futbolcuyu ilk sezonunda kadroda tutup tutmayacağı şu an belirsiz olsa da Arda Güler, Xabi Alonso’ nun çalıştırdığı Alman ekibi Bayer Leverkusen’e kiralanması gündemde.

Bunun nedeni ise Alman ekibi Bayer Leverkusen çalıştıran teknik adam Xabi Alonso’ nun gelecek sezon İspanyol devinin basına geçmesi bekleniyor.

2024 yazında Real Madrid’den ayrılacak olan Carlo Ancelotti’ nin yerine Xabi Alonso‘ yu düşünen İspanyol ekibi Arda için de Real Madrid’de yeni hocası olması muhtemel başarılı teknik adamla Bayern Leverkusen’ de çalışmış olacak.

Alman ekibi Bayern Leverkusen’ in son yıllarda genç yeteneklerin gelişimi konusunda parmak ısırtan bir performans sergilemesi de diğer bir sebep olarak gösterilse de Arda Güler ‘ in İspanyol devinden başka bir takım da forma giyeceğini düşünülmüyor.

ARDA GÜLER İSPANYA’YI SALLAYABİLECEK Mİ?

Arda Güler’in İspanyol Kulübü Real Madrid’ e transferi sonrasında ise en çok merak edilen dev kulüpte forma sansı bula bilecek oynaya bilecek mi oldu.

Kalitesi ile kendisini çok net kanıtlayan 18 yasındaki genç yıldız Madrid’ de de kendisini çok rahat gösterecektir.

Direk olarak şans verilmesi beklenen Arda Güler için bu meydan okuma o kadar da kolay olmasa da üstesinden bu performansı ile çok rahat kalkacaktır.

Birçok yıldız isim ile bir araya gelecek olan genç isim için bu gelişimi içinde çok büyük bir fırsat olacak.