Şampiyon Bursa Büyükşehir Belediyespor Galibiyet İle Ligi Sonlandırdı

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nin 29. ve son haftasında Bursa Büyükşehir Belediyespor, 2 Mayıs Pazar günü deplasmanda İstanbul Üniversitesi’ne konuk oldu.

İki takım arasındaki bu mücadeleyi haftalar öncesinde şampiyonluğu garantileyen konuk takım Bursa Büyükşehir Belediyespor, 112 – 53 kazanmayı başardı.

Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden baş antrenör Emre Özsari önderliğindeki İstanbul Üniversitesi, bu sezon Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde 21. Mağlubiyetini almış oldu. Öte yandan deplasmanda ıynadığı maçı kazanan baş antrenör Murat Alkaş yönetimindeki Bursa Büyükşehir Belediyespor ise bu sezon Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde 27. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Ayrıca iki takım arasındaki bu mücadelenin en skorer isimleri ev sahibi İstanbul Üniversitesi’nda attığı 14 sayı ile Merve Büyükbayrak ve 10 sayı ile Eylül Minez olurken; konuk takım Bursa Büyükşehir Belediyespor’da attığı 20 sayı ile Ferda Yıldız ve 16 sayı ile Sanem Zeren oldu.

Öte yandan karşılaşmanın ardından kupa töreni düzenlendi. Aynı zamanda maçı izleyen Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok ve Üst Yöneticisi (CEO) Ömer Onan, Bursa Büyükşehir Belediyesporlu oyunculara şampiyonluk kupasını ve madalyalarını verdiler.

Bursa Büyükşehir Belediyespor ve İstanbul Üniversitesi Maçının Detayları

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nin 29. ve son haftasında TOFAŞ Spor Salonu’nda İstanbul Üniversitesi ile Bursa Büyükşehir Belediyespor kozlarını paylaştı. Karşılaşmanın birinci, ikinci ve üçüncüsü çeyreği sırasıyla 20 – 26, 32 – 56 ve 45 – 85 şeklinde konuk takım Bursa Büyükşehir Belediyespor’un üstünkleri ile sona erdi.

Maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun ortaya koyan Bursa Büyükşehir Belediyespor, rakibi İstanbul Üniversitesi’ni deplasmanda 53 – 112 mağlup etmeyi başardı.

Bursa Büyükşehir Belediyespor ve İstanbul Üniversitesi Oyuncularının Sayı Dağılımı

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nin 29. ve son haftasında oynanan maçta Bursa Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda konuk olduğu İstanbul Üniversitesi’ni 112 – 53 yendi.

İki takım oyuncularının maç sonundaki sayı dağılımı ise şöyle oldu: İstanbul Üniversitesi’nde Eylül Minez 10, Ceren Taylan 8, Berna San 6, İrem Yalçın 7, Merve Büyükbayrak 14, Ceren Gökdemir 2, Öykü Öktan 2 ve Lara Karaman 4 sayı atarken;

Bursa Büyükşehir Belediyespor ‘da Sanem Zeren 16, Binnur Aydoğmuş 7, Yağmur Bul 10, Dilek Dedoğlu 12, İlemnur Duman 16, Ferda Yıldız 20, Betül Pehlivan 12, Rabia Çelebi 10, Saynur Tozlu 2 ve Sasha Goodledt 7 sayı attı.