Sarı – Kırmızılı Galatasaray’da Şok Eden Ayrılık

2022 – 23 sezonu Spor Toto Süper Lig ‘de şampiyonluk hedefleyen ve transfer çalışmalarını yaz dönemi boyunca bu doğrultuda sürdüren sarı – kırmızılı Galatasaray ekibi yeni savunma hattı transferleri Leo Dubois ve Omar Elabdellaoui ‘nin sakatlanmasıyla geçtiğimiz sezon kadroya dahil olmuş olan Sacha Boey ‘e yeniden ilk 11 ‘de başlatmak zorunda kalmıştı. Sacha Boey forma şansı bulduğu 3 maçta gösterdiği performansla göz doldurdu.

21 yaşındaki Kamerunlu defans oyuncusu kendini göstermeyi başardı. Genç sağ bek gösterdiği performansla takımdaki yerini sağlamlaştırdı. Son gelen bilgilere göre 21 yaşındaki sağ bek Sacha Boey sarı – kırmızılı kulüpte kariyerine devam edecek Norveçli sağ bek Omar Elabdellaoui ile de yollar ayrılacak.

Sarı – Kırmızılı omar

Flaş Karar Değişikliği

Şampiyonluk hedeflediği yeni sezon planlamaları kapsamında 2021 yaz dönemi sarı – kırmızılı İstanbul ekibi Galatasaray ‘a transfer olan Sacha Boey 2022 – 23 sezonu için kadroda düşünülmüyordu. Kamerunlu futbolcu sarı – kırmızılı takımın sezon öncesi gerçekleştirmiş olduğu Avusturya kampına dahil edilmemiş ve kadro dışı bırakılmıştı. Fransa doğumlu oyuncu Ligue 1 ekiplerinden Strasbourg ile yaptığı görüşmelerden de sonuç alamayınca, takımsız olduğunu düşündüğü dönemde bireysel çalışmlarına 1 ay boyunca Florya ‘da devam etmişti. Hazırlık kampında Omar Elabdellaoui ile sahaya çıkan teknik adam Okan Buruk 1. Sağ bek tercihi olarak Olimpik Lyon ‘da forma giyen Fransız oyuncu Leo Dubois ‘yı transfer ettirmişti. Ancak yeni savunma yıldızı Leo Dubois ‘nın ve Omar Elabdellaoui ‘nin lig başlamadan hemen önce geçirdikleri sakatlık 21 yaşındaki savunmacıya fırsat oldu ve 3 maçta gösterdiği performansla beğeni toplayan Sacha Boey kadrodaki yerini geri kazandı. Gösterdiği performansla hem taraftarın hem Okan Buruk ‘un gözüne giren Sacha Boey ‘in kadro dışı dönemi sona erdi ve sarı – kırmızılı ekip kendisiyle yola devam kararı aldı. Leo Dubois dönene kadar sarı – kırmızılı savunma hattında Sacha Boey 1. sağ bek olarak görev alacak. Daha sonra da Dubois ‘nın yedeği olacak. Ancak Boey ‘e gülen şans Omar ‘a sırt çevirdi ve Sacha Boey ‘in kadroda tutulma kararı sonrasında lig öncesi sakatlanan 30 yaşındaki tecrübeli sağ bek ile ayrılık kararı alındı. Spor Toto Süper Lig ‘in 4. Haftasında son şampiyon Trabzonspor ‘a konuk olacak olan sarı – kırmızılı Galatasaray düz koşu ile çalışmalara başlayan Leo Dubois ‘yı ise zorlu mücadeleye yetiştirme çabasında.

Omar Gönderilecek

Sacha Boey ‘in takımda kalmasıyla yabancı kontenjanı dolu olan sarı – kırmızılı Galatasaray ‘da 2020 yaz dönemi takıma katılan Omar Elabdellaoui ile yolların ayrılması planlanıyor. Bu ayrılıkta Sacha Boey ‘in performansının yanında gözü için kullandığı ilaçların vücudunda ödem yaptığı Norveçli sağ bekin sakatlık riskinin artması da önemli bir pay sahibi.